databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Bois Blonds Atelier Cologne

Bois Blonds
značka: Atelier Cologne
parfumér: Epinette, Jérôme
rok: 2010
určení: unisex
hlava: tuniské neroli, růžový pepř, sicilský bergamot
srdce: marocký pomerančový květ, paraguajský petitgrain, africké kadidlo
základ: světlá dřeva, pižmo, haitský vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (20.10.2019 )

Počáteční pomerančový květ se začal dusit pod hromadou vadnoucí zeleně. Ovšem v momentě, kdy se objevil sladce zakouřený vetiver, pomerančový květ vydechl naposledy a odporoučel se do parfémového nebe. A nakonec se dostavilo ještě větrově ledové pižmo. Výsledkem je sladká dřevitá vetiverovka pokrytá jinovatkou.......a povedená, velmi povedená (tedy až na ten začátek).

Avatar
ModestMourek (27.1.2019 )

V úvodu se mihlo hořkosladké neroli a trpký bergamot a po nich se na scéně objevil jemný dřevitý vetiver, který s petitgrainem vytvořil akord podobný zelenému čaji. Směrem k závěru se „zelený čaj“ uhlazoval sametovým dřevem a krémovým pižmem. Paralelně jsem zkoušel Oolang Infini, v němž jsem našel několik stejných tónů. Projekce byla slabá, výdrž se pohybovala kolem 2 hodin.

Avatar
slniecko (09.2.2015 )

Ostrý bergamotový úvod, horkasté citrusy a byliny, jasný, čistý a ostrý céder...táto vôňa "reže" v dobrom slova zmysle veľmi zaujímavým spôsobom.

Avatar
MirkaU (14.1.2015 )

Z toho co jsem zatím zkoušela od Atelier Cologne se tohle nejvíc blíží kolínské. Svěžest neroli umocněná pepřem, ke které se postupně přidají jemně sladký pomerančový květ a lehká, světlá dřeva. Objeví se krátce i ten jejich typický větrový tón. Jak se přidá vetiver, stává se vůně opět spíše pánskou. V závěru je vůně ale zase změkčena hebkým pižmem. Ze zatím zkoušených mi přijde nejjemnější jak z hlediska siláže, tak i složení. Hezká, ale slaboučká, jemná a neobtěžující.