databáze 112550 vůní od 8283 značek a 1554 parfumérů

Bluebijou Piotr Czarnecki

Bluebijou
značka: Piotr Czarnecki
parfumér: Czarnecki, Piotr
rok: 2018
určení: unisex
složení: fialka, borůvka, kakaový bob, lanýž, list fialky, tabák, tmavá čokoláda, koňak, oud, kašmírové dřevo, pižmo, ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (23.2.2020 )

Z bonbónkově fialkových vůní se obvykle pupínkuju. Buď totiž působí dětinsky nebo přeslazeně, případně kombinací s růží vytváří rtěnkový akord, jenž dost často působí vlezle (např. Lipstick Rose). Pro Bluebijou však ani jedno z toho neplatí. Ano, máme tu rozdrcené fialkové bonbóny, které společně s kompotovými borůvkami posloužily jako náplň do vanilkového soufflé, politého rozpuštěnou tmavou čokoládou a posypaného kakaem. Jak už napsala andry, dospěláckým směrem ji totiž posouvá sklenka ambrově hřejivého koňaku, položená hned vedle společně s dámskými fialkově sametovými rukavičkami.

Avatar
andry (13.1.2020 )

Piotr chtěl ukázat, že modrá barva nemusí vždy nutně evokovat vůni akvatickou, svěže kořenitou, sportovní - a to se mu bezpochyby povedlo.
Tahle vůně začíná jako šmoulově modrá s fialovým podtónem a voní po borůvkách ve vanilkovém soufflé, s nadýchaným bílopižmovým obláčkem a jen lehce trpko-osvěžujícími kapkami šťávy z červených hroznů. Celý tenhle zvláštní dezert má auru vůně vysoce sofistikovaného Lipa s dospěláckým podtónem archivního koňaku se čtverečkem vysokoprocentní hořké čokolády, která se pomalu rozpouští v ambrovo-dřevitý lektvar - a vůně tmavě modrofialových borůvek stále zůstává.
Není to dětinské nebo přeslazené, je to vlastně hrozně zvláštní. Až překvapivě dobře všechny složky do sebe zapadají.