databáze 133492 vůní od 9071 značek a 1715 parfumérů

Black Opium (Eau de Parfum Intense) Yves Saint Laurent

Black Opium (Eau de Parfum Intense)
značka: Yves Saint Laurent
parfumér: Blanc, Honorine , Cresp, Olivier , Lorson, Nathalie , Salamagne, Marie
rok: 2019
určení: pro ženy
hlava: modrý absint, malinoostružina
srdce: absolut jasmínu sambac, pomerančový květ, káva
základ: santalové dřevo, lékořice, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
wendulka (16.8.2019 )

V úvodní fázi příjemně osvěží sladkokyselý ovocný absint, aby se prostřednictvím pomerančového květu rozvoněla do podoby sladké ledové kávy, doplněné slunečným jasmínem a našlehanou vanilkovou pěnou stejně jako v Black Opium, jen ne tak lepivé, čemuž pomáhá přidaná špetka lékořice v základu. Ta ovšem bohužel vynikne jen v chladném počasí. V teple je to stejně jako klasika zabiják.

Avatar
jerry (08.3.2019 )

Modrý absint - tak na ten jsem se výslovně těšila. Ovšem představuju si ho jinak, než jako čirou vodu s lehoučkou lihovou vůní. Jemný tón připalujícího se piškotu potřeného lineckou marmeládou zřejmě odkazuje na původní Black Opium, ale celkově vzato první hodinu setrvala v podobě nasládlé vodně vzdušní vůně. Pak se teprve rozvoněla, ovšem do podoby univerzálního generického základu "něco dřeva, něco více sladkosti, něco kytek za plotem". Použití názvu "Opium" pro tuhle zapomenutelnou odvozeninu je nehoráznou drzostí.

Avatar
euridike (07.3.2019 )


Asi takhle - kombinace dobře proslazené kávy, syntetického absintu, štiplavé lékořice a vanilinu nastoluje otázku, zda má tohle YSL vůbec zapotřebí... Aneb - kdyby mělo původní Opium hrob, muselo by se v něm ne obracet, ale přímo zmítat. A ne - reklama se Zoe Kravitz můj dojem nijak nevylepšuje...

Avatar
Dalia (01.3.2019 )

Sladkost k čaji o páté …

Voní to kávou s kapkou likéru a taky vanilkou a šťávou z lesního ovoce. Celé je to takové pěnové, nadýchané a nahořkle sladké.
Zprvu všeho moc, ale po chvíli jen pár zbylých drobků ...