databáze 146041 vůní od 9646 značek a 1833 parfumérů

Black Bvlgari / Bulgari

Black
značka: Bvlgari / Bulgari
parfumér: Ménardo, Annick
rok: 1998
určení: unisex
složení: čaj lapsang souchong, kouř, guma, pryskyřice, ambra, dřevité nóty

design flakonu: Thierry de Baschmakoff, výroba ukončena

Diskuze:
Bvlgari / Bulgari (Značky)
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (18.1.2020 )

Silný černý čaj chladnoucí v kotlíku nad dohořívajícím ohníčkem u haldy sjetých pneumatik, v těsné blízkosti asfaltérů v pilné práci. Je to vůně hodně zvláštní (do vůně v pravém slova smyslu má hlavně na začátku dost daleko), ale pořád a pořád mě nutí čichat k ruce......a po úplném rozvonění v podobě prohřátého suchého dřeva s teplým, sladce kadidlovým kouřem je vlastně pěkná.

Avatar
gonga (25.6.2019 )

Tato vůně je v současnosti jedno velké zklamání. Podle všeho je její současná podoba dalším dokladem toho, jak lze reformulací zničit mistrovskou kreaci, kterou původní Black byla. Dnes jde o vykastrovanou , skoro dámskou vůni , pudrovou a sladkou vanilku s krotkou kůží. Pryč je krásný akord surové gumy z nových pneumatik, který vás praštil do nosu hned po prvním nástřiku a který byl velice sexy. Nakonec na něj odkazuje i tvar flakónu, který dnes ale nemá žádné opodstatnění. Ach jo, taková škoda.

Avatar
wendulka (20.3.2017 )

Je dalším důkazem toho, jak skvělou značkou je Bvlgari, pokud jde o čajovky. V tomhle případě jde o smyslnou interpretaci lapsang souchong v jeho aromatické kouřové podobě, osvěžený trpkým bergamotem a nikoliv v té mazlavě uzené jako u Tea for Two (L´Artisan). Je to šálek černého čaje, který si dopřáváte s motorkářem v kožené kombinéze při západu ambrového slunce těsně po té, co vám dal rudou růži. Díky přidaným cedrovým hoblinkám je příjemně pikantní a v dojezdu zlehka oslazený vanilkou. Podobně jako u klasické Omnie mi hlava nebere, proč musela skončit.