databáze 116976 vůní od 8397 značek a 1581 parfumérů

Beach Hut Woman Amouage

Beach Hut Woman
značka: Amouage
parfumér:
rok: 2018
určení: pro ženy
hlava: bergamot, minerální tóny
srdce: naplavené dřevo, ylang ylang
základ: kašmeran, pačuli
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
jerry (31.5.2020 )

Barva flakónku sice evokuje slunce, léto, horko, pláž, ale je to jen dokonalý krycí manévr - ve skutečnosti je to pláž podzimní, sluníčko už moc nezahřeje, písek je vychladlý, mezi kameny a kusy vyschlého dřeva se zbytky mořské soli zasychají trsy jemně kouřového vetiveru a la Sycomore či Encre Noire. Zařadila bych ji klidně i mezi unisexy.

Avatar
zdensy (28.10.2018 )

Beach Hut Woman, vůně mě okouzlila stejně jako dříve Lyric, mají stejný základ a obě vyzní po rozvonění kapku pánsky. Sice je dělí deset let, ale kvalita, jak se zdá, se vrací. Název Beach je poněkud nešťastný, nosila bych napodzim v naší zeměpisné šířce bez jakýchkoliv asociací.

Avatar
Renusatko (20.3.2018 )

Očekáváme letní vůní. Název a flakón nás v tom podporuje a my čekáme u moře teplo a slunce. Má to ale být nostalgická vzpomínka na dávno zapomenuté léto. Tak bych ji i viděla. Otevírá se kořením a citrusy, později se přidají exotické květiny. Prospěla by jí ta prosluněná vrstvička Sunshine, aby jsme tam dostali to slunce a poslední opalovačku. Je to pozdní dovolená, spíš podzim. Okrasná zahrada u plážového domku, uklizené pláže a poslední turisté. Vlhký, slaný a chladnější vzduch. Dřevěný nábytek, vyschlý po letním horku a navlhlý ranním deštěm, čeká na další léto.

Avatar
Martula (18.3.2018 )

Od vůně s tímto názvem jsem měla veliké očekávání. Doufala jsem, že bude ztělesněním mého velkého snu: přesunout se na nějaký velmi málo obydlený ostrov, kde nikdy není zima a oděna do skuně z palmových listů tam dožít do konce svých dnů. A vlastně bych ani neměla být zklamaná. Protože Beach Hut na mně voní přesně jako starý dřevěný domek s omšelou barvou, ošlehaný slaným mořským vzduchem. Svému názvu tedy vůně dostála na 100%. Jen jsem čekala i trochu přívětivého tropického povětří a vůni sluncem rozehřáté pokožky.
Takže: Vcházím na vrzající terasu dřevěhého domečku s rozpadlou střechou. Cítím trpce dřevitou vůni proutěného nábytku, který na větru a dešti nabyl stříbřité barvy. Moře je blízko, příboj mě skrápí sprškou slané vody s kousky chaluh. Kdysi to muselo být krásné místo. Kdysi.
Nostalgická a trochu smutná vůně končícího léta.

Avatar
wendulka (11.3.2018 )

Ačkoliv Beach Hut Woman spojuje se Sunshine podobný odstín flakonu coby připomínkou letních prázdnin u moře, je vůní z úplně jiné než gurmánské kategorie. Procházíme se s ní po pláži, zatímco nám zpěněný mořský příboj omývá chodila a společně s mušlemi a oblázky přináší i mořské řasy a naplavené dřevo. Záda máme namazaná opalovacím krémem s vůní zralých banánů.

Za nějakou chvíli okraj moře opouštíme a procházíme se po pláži mezi slaměnými slunečníky. Slunce praží, písek nás hřeje do nohou a na pokožce natřené opalovacím krémem nám začíná zasychat i mořská sůl. Místo lehátek však naši plážovou procházku zakončíme u nedalekých skalisek, omývaných mořskými vlnami. Jinými slovy Beach Hut je propracovanější variací na Eau de Merveilles Bleue za téměř trojnásobnou cenu.