databáze 135005 vůní od 9139 značek a 1723 parfumérů

Baiser de Russie Guerlain

Baiser de Russie
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2018
určení: pro ženy
hlava: bergamot, švestka, borovicové jehličí, citrón, absint
srdce: brusinka, jasmín
základ: karamel, santalové dřevo, tonka, bílé pižmo, vanilka

kolekce Les Parisiennes, reedice vůně Moscow

Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
cashic (25.11.2019 )

po brusinkách s absintovo-jehličnato-citrusovým doprovodem (nikde nic ostrého, jen takové dýchnutí zelené víly) se mi přehoupla do základu - jemně karamelové salko, pudrová tonka, olejový santal a "baby" vanilka - upěchované do kompaktního polštářku (plátěná vůně pižma), takže nic nekřičí a nevyčuhuje, naopak to spolu tvoří měkkou pěnovou výplň - je to vysoký polštářek s volánky, v odstínech krémové, jen okolo, úplně na okraji je lemování v sytých barvách - natrpklé brusinky a likérová jedlová zeleň... zimní pohádka, na tohle by se dalo nasednout a letět nad rozsvíceným městem a bylo by to ve sladkém snu, takže by vám nebyla zima jen v bílé noční košili...

Avatar
alibi (05.2.2018 )

reedice Moscow - musím potvrdit, jsou téměř stejné. (a obě na mě bohužel nedrží)

První závan ke mně donesl marmeládu s mléčným karamelem jako v Amor Amor in Flash. Karamel a marmeládu mají opravdu malinko podobnou, ale Amor Amor in Flash (Cacharel) je hutnější, ukřičenější a je v něm notná dávka skořice. Oproti tomu Baiser de Russie je vůně jemná a ta marmeládovo-karamelová složka v něm působí spíš jako pára nad hrncem, kde se tato sladká, jemně trpká pochoutka vaří.

Teprve, když si můj nos zvykl na sladkost tohoto parfému, zachytila jsem vůni jehličí. Nejkrásnější jsou první nádechy po nástřiku, kdy vnímám pryskyřici v borovicových jehličkách nejsilněji a je tu ozvláštněna alkoholovou "lesní" vůní absintu.

A ještě jedné podobnosti jsem si všimla. Mon Guerlain má podobnou vanilku, santal a jasmín (levanduli si odmyslete, ta v Ruském polibku není). Je to poznat hlavně v poslední fázi, kdy už se jehličí a brusinky odporoučí. Baiser de Russie je však oproti Mon Guerlain jemnější, tělovější.

Takže když to shrnu - obláček sladké našlehané karamelové páry (z jasmínu, santalu, tonky, bílého pižma, vanilky a karamelu), který splyne s pokožkou, do kterého je lehce vmíchána pikantními brusinková marmeláda (švestka, brusinka, bergamot, citron). A ten jemný obláček se promísí s vůní jehličí. Zajímavé, krásné a funguje to.