databáze 143790 vůní od 9527 značek a 1814 parfumérů

Baïkal Leather Intense Parfums de Nicolaï

Baïkal Leather Intense
značka: Parfums de Nicolaï
parfumér: de Nicolaï, Patricia
rok: 2019
určení: unisex
hlava: yuzu, pepř, šafrán, máta klasnatá
srdce: kůže, růže, fialka
základ: guajakové dřevo, zakouřená borovice, kosatcové máslo, tonka, bílé pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (10.1.2022 )

Ledově svěží začátek začal pomalu sládnout přes nálož navlhlého dřeva až ke kůži - sladce nektarové zakouřené, s nějakými květinami, bohužel zároveň značně syntetické. Výsledek je genericky sladkodřevitý, zaměnitelný, neuspořádaný. Oproti slibnému začátku je celek pro mě hodně velké zklamání.

Avatar
Markys (19.12.2019 )

V této vůni kůži cítím, ale jinou než tu pořádnou loveckou brašnu. Vydáváte se na lov, ale ne do lesů kolem Bajkalu, ale do města mezi elegantní ženy, do luxusních obchodů, kde voní kůže těch nejluxusnějších kabelek. les si nesete pouze ze zeleně městské kavárny nebo z vánočních trhů ! Elegantní !

Avatar
blackviolet (06.10.2019 )

Tuto vůni jsem si představovala úplně jinak. Patricia Nicolaï mluvila o inspiraci Cuir de Russie, takže jsem čekala pořádnou ruskou kůži s nějakou tou sibiřskou přírodou, navíc třicetileté výročí založení firmy, to už jsou očekávání velká.
Přes svůj název nejde o koženou vůni. Trochu kůže tam je, ale spíš jen jako podkres ostatních složek. Z nich je na začátku sladké yuzu se svěže zeleným bylinkovým tónem, potom trochu zakouřeného jehličí a guajakové dřevo. Nechybí fialka s krásným zemitým kosatcem, které jsou okořeněné šafránem, a v této chvíli se ukáže i kožený, spíše semišový tón. Všechno je zaoblené pižmem a tonkou s vůní sena.
Pro mě je to pěkná lesní vůně, jen ten název je poněkud zavádějící.