databáze 115567 vůní od 8363 značek a 1573 parfumérů

Aventus (Eau de Parfum) Creed

Aventus (Eau de Parfum)
značka: Creed
parfumér: Creed, Olivier
rok: 2010
určení: pro muže
hlava: černý rybíz, bergamot, jablko, ananas
srdce: růže, bříza, marocký jasmín, pačuli
základ: větvičník, pižmo, pravá ambra, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
daniela (19.3.2020 )

Svěží ovocný začátek mi připomněl krásnou citrusovou Forces of Nature od Avonu, kterou jsem kdysi používala, ač byla pánská. Kromě citrusů cítím hlavně ananas, vůně se postupně ohlazuje a už není tak svěží. Jako žlutý bonbón bonpari, v tom lepším slova smyslu - vůně "ohlazená", průhledná, ananasovo-grapefruitová, přitom je znát kvalita. Postupně se přidávají sušší tóny, krásně to vystihuje recenze jerry a představa jehličí, sladkého kouře, ohlazených bílých kamenů a vyschlých trsů trávy. Ten suchý tón postupně převažuje a připadá mi "lékařský", podobný cítím v Baccarrat Rouge 450. Vůně je pěkná, ale na můj vkus přece jen natolik pánská, že bych ji sama nenosila.

Avatar
ModestMourek (20.6.2018 )

Několik minut cítím autentický ananas s plátkem svěžího jablka, potom se zde mihne nepříjemný černý rybíz, který následuje hladká březová kůra. S ní se zároveň objeví podivné zelené tóny – podobné jako jsou v Ensis od V Canto –, z nichž se mi dělá špatně. Jsou sice postupně vytlačovány koženým větvičníkem, který se mírně kloní do suché ruské kůže, to je však jen chabá útěcha. Svěžest celku je minimální. Po Terre d'Hermès je to další obecně oblíbená pánská vůně, kterou nesnesu.

Avatar
alibi (10.7.2017 )

Úvod je ovocný trpký a šťavnatý. Nejvíce cítím kyselost rybízu i s listy a šťávu sladkého jablka a kůru bergamotu. Je to osvěžující jako citronáda v parném letním dni. Ale potom zapůsobí vetiver (který je jakoby odlehčený, takže se domnívám, že mu prospívá kombinace s dubovým mechem a dřevy) a z misky osvěžujícího ovoce nás vůně pomalinku odnáší ven do přírody. Někam do lesa, kde voní jehličí, míza, mech, bublající potůček a před horkem vás tu ukryje stín stromů. Slunce se opírá do větví a pryskyřice v jehličí voní tak sladce a její vůně se zdá, jakoby prostupovala do vaší kůže. Ten pryskyřično-ambrový dojezd je překrásný. A ten šťavnatý úvod taky. :)

Avatar
wendulka (01.6.2015 )

Dámské vůně od téhle značky mě nikdy nijak zvlášť neuchvátily, s pánskými, konkrétně s touhle kolínskou je to jiné kafe. Ovocná stránka v sobě spojuje trpkou svěžest bergamotu, šťavnaté kyselé jablko a rybíz a ledově vychlazený nezralý ananas. Ta je velice elegantně propojená s chladivými tóny mechu, jalovcovým jehličím, doutnajícími voskovými pryskyřicemi a suchým dřevem. V drydownu pak vůni zaoblí jemný pižmový poprašek s pár zrníčky vanilky. Osobně bych ji vůbec nevyhrazovala jen mužům.

Avatar
jerry (07.5.2015 )

Kupa suchého praskajícího jedlového jehličí, sladký kouř, "olejový" vetiver, trsy suché ostré trávy a sluncem vybělené balvany.... výsledkem je luxusní chlapská vůně, po rozvonění doplněná ještě suchým vyleštěným dřevem. Dala by se připodobnit ke kombinaci Cote d'Amour, fragonardovského Vetiveru a De Bachmakov s řádnou porcí vysušeného vetiveru.