databáze 124350 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Autoportrait Olfactive Studio

Autoportrait
značka: Olfactive Studio
parfumér: Lorson, Nathalie
rok: 2011
určení: unisex
hlava: bergamot, elemi
srdce: siamský benzoin, kadidlo, pižma
základ: větvičník, cedr, vetiver
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (10.6.2016 )

Na vůních Olfactive Studio se mi líbí ta provázanost s určitou uměleckou fotografií, i když v případě Autoportrait to nefunguje hned úplně od začátku a můj osobní olfaktorický obraz je malinko širší. Po bergamotovém, štiplavě pryskyřičnatém úvodu vidím velkou vilu, zařízenou starožitným, přesto čerstvě nalakovaným dřevěným nábytkem. Všechna okna jsou otevřená a dovnitř jimi proudí chladný vzduch.

Venkovní obloha je zamračená (kouřové tóny vetiveru) stejně jako na fotografii, doprovázející Autoportrait. Schyluje se k bouřce. Vlivem proudění se tu a tam zvedne prašný vír (kakaové aroma benzoinu s bílým pižmem, vlažným kadidlem). Rozum vám říká, že byste měli zůstat uvnitř a pozavírat všechna okna, ale vás to místo toho láká ven do cedrové aleje, kde se chcete brouzdat bosky po vlhkém mechovém podkladu.

Avatar
slniecko (12.2.2016 )

Najprv kvapky proti kašľu, také staromódne, v hnedom skle...hneď v ďalšej fáze vosk, vosk na drevo, drevená skrinka, namorená, navoskovaná...nie zlé, pripomína niektoré momenty Atelier d Artist, Karmy od Lush, alebo ťažších Frapinoviek...lenže nám nejako bujnie...až do veľkého tmavého interiéru obloženého namoreným drevom, veľké plochy staromódnych tmavých parkiet, vŕzgajúcich a intenzívne nasiaknutých nejakým prostriedkom na údržbu dreva...a asi po hodine musela ísť dole...vec života a smrti – ja alebo ona...