databáze 136670 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Armani Code pour Femme (Eau de Parfum) Giorgio Armani

Armani Code pour Femme (Eau de Parfum)
značka: Giorgio Armani
parfumér: Benaïm, Carlos , Polge, Olivier , Ropion, Dominique
rok: 2006
určení: pro ženy
hlava: africký pomerančový květ, italský hořký pomeranč
srdce: jasmín sambac, absolutní tuniský pomerančový květ, zázvor
základ: med, vanilka, santalové dřevo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Dalia (05.12.2019 )

Sladký čas adventní …

Před lety jsem si s velikou chutí užívala pikantně sladký obláček Code, který člověka dokáže zahřát jako huňatá šála nebo tlustý svetr. Po letech zkouším znovu a dojem se nemění.
Code se otevírá lehce štiplavým aroma zázvoru a sladké pomerančové šťávy. Během chvíle začínám vnímat typicky nahořklý pomerančový květ šikovně ubírající na potenciální prvoplánové „jedlosti“. Nicméně Code je vůně chutí a květiny jen sekundují. Pro můj nos se zde ukrývá i hořká čokoláda s malou štipkou skořice, pár kousků kandovaného ovoce a několik medových slz.
Vůně zimy a blížících se Vánoc ...

Avatar
Renusatko (25.1.2019 )

Ze začátku voní opravdu jako pomeranč se zázvorem. Po chvíli nejvíc vystoupí jasmín, mám pocit jako bych seděla na jaře u našeho domu pod jasmínem. To ale rychle pomine a zůstává už nenápadný pomeranč, vanilka a med a někde vzadu stále zázvor. Mám úplně pocit, že tenhle parfém hřeje.

Avatar
wendulka (28.11.2015 )

EdP: Tohle pořád ještě patří k tomu lepšímu, co Armani v mainstreamu nabízí. Začíná na mně hořkou svěžestí pomerančové kůry a zeleným jasmínem. V další fázi pomeranč velmi výrazně medově zesládne a přidá se k němu pikantní kandovaný zázvor a něco málo bílého pižma.

Avatar
slniecko (09.2.2015 )

Pomaranč so zázvorom...troška sladké, troška trpké, ako celkom fajn, hodí sa mi k súmraku, ale čo na tom všetci tak majú, neviem...
24.4.2018
Niekto sa tu pokúsil o čínsku gumu, ovšem potom si to rozmyslel, nasypal tam pomarančový kvet a tvári sa, že akože niič. Do toho sa pridá zázvor, trochu pikantný, ale skôr nasládly, ako ten nakladaný ku sushi, med to celé osladí a výsledok je niečo otravneé a mierne zatuchlé.