databáze 107951 vůní od 8137 značek a 1500 parfumérů

Aqua Allegoria Winter Delice Guerlain

Aqua Allegoria Winter Delice
značka: Guerlain
parfumér:
rok: 2000
určení: pro ženy
hlava: jedle
srdce: skotská borovice, pryskyřice
základ: vanilka, cukr, somálské kadidlo

výroba ukončena

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
ModestMourek (17.2.2019 )

Temná dřevitá vůně. Vánoce mi sice nepřipomíná, nicméně je opravdu povedená. Po hltu rumu následuje jedlové jehličí a nahořklá pryskyřice, která voní po štiplavém pepři, živočišném zakouřeném kmínu a dýmkovém dřevu barmského oudu z parfému Oud Al Melka (Royal Crown). Zakouřené dřevo postupem času sládne vanilkou a přechází na hřejivý balzám. Výdrž se pohybuje kolem 4 hodin.

Avatar
viktorka_od splavu (19.1.2019 )

začátek je takový lutensovský - hodně kuchyňského koření, bobkový list, hřebíček, nové koření.. celé kuličky pepře. pak se přidá intenzivní pryskyřičná vůně borové smůly s kusem hrubé kůže. po rozehřátí vůni rozjasní zlatě medová šťáva ze zralého ovoce, datle a fíky... vánoce mi ale nepřipomíná. spíš ten kostel.. Aziyadé se odstěhovala na sever, obrátila se na křesťanství a teď chodí na mše. v kožených rukavičkách načichlých těmi vůněmi arabského trhu:-)
o půl dne později dřevitá, vanilkově sladká příjemná zimní vůně

Avatar
daniela (14.1.2019 )

Aqua Allegoria Winter Délice je pořádný nářez. Je to pro mě trochu starodávná vůně, zimní náladovka pro občasné, spíše výjimečné nošení. I tak to ale chce se navonět, počkat tak půl hodiny a teprve vyjít ven mezi lidi. Jinak bych si připadala jako drsný chlap, který se napajcoval kořeněnou pánskou voňavkou, oblékl si oblečení silně načichlé kadidlem od poslední návštěvy kostela a vyrazil ven do tmy a zimy, vyzbrojen pilkou, nařezat jedlové větve. Začátek vůně (koření, kadidlo a jehličí s pryskyřicí) je tak silný a syrový, až vžene slzy do očí. Postupně se rozleží vůně vánočního cukroví, ke kadidlu se přidá vánoční františek. Vůně působí autenticky, temně a opravdově, nic pro dnešního rozmazleného člověka, který místo večerní výpravy do tmavého lesa sedí u televize a při zaslechnutí meluzíny z venku se roztřese.

Avatar
jerry (27.2.2018 )

Zvláštní a mezi ostatními AA celkem atypická. Už z názvu je patrné, že to žádná letní lehká vodička není. Samotný začátek je dost "temný" - celkem výrazná směs nového koření, hřebíčku a kadidla (něco jako doutnající františek v babiččině kořence). Postupně koření i kadidlo mírně vyvanuly a objevilo se dřevo - čerstvě poražený strom se zeleným jehličím a prýštící smůlou. Po důkladném rozvonění perníčky a vanilkové rohlíčky vedle dohořívajícího františka. Výdrž je nesrovnatelně lepší než u většiny AA.

Avatar
wendulka (16.1.2015 )

Pro vytvoření vánoční atmosféry (posezení v pokoji s vánočním stromečkem a vy sedíte schoulení v koženém křesle u krbu a mlsáte cukroví) je Winter Délice skutečně výborná. Voní po jehličí a mechu, dokonce v ní dostanete na uvítanou i grog s kapkou medu. Potom už vůně začíná sládnout po zázvorových perníčcích, pudrové vanilce z AA Ylang & Vanille a zkaramelizovaném cukru. Není to však příliš sladké, celkovou sladkost totiž příjemně vyvažuje teplé kadidlo s lehkým koženým podtónem.