V naší databázi nejdete celkem 102244 vůní od 7911 značek a 1435 parfumérů

Aqua Allegoria Winter Delice Guerlain

Aqua Allegoria Winter Delice
  • značka: Guerlain
  • perfumér:
  • rok: 2000
pro ženy pro ženy
složení:
HLAVA: jedle
SRDCE: skotská borovice, pryskyřice
ZÁKLAD: vanilka, cukr, somálské kadidlo
doplňující informace:

výroba ukončena

Tito uživatelé vůni: Mají (7) Chtějí (1) Chtějí zkusit (1)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (5):
Avatar
17. únor 2019 ModestMourek píše:

Temná dřevitá vůně. Vánoce mi sice nepřipomíná, nicméně je opravdu povedená. Po hltu rumu následuje jedlové jehličí a nahořklá pryskyřice, která voní po štiplavém pepři, živočišném zakouřeném kmínu a dýmkovém dřevu barmského oudu z parfému Oud Al Melka (Royal Crown). Zakouřené dřevo postupem času sládne vanilkou a přechází na hřejivý balzám. Výdrž se pohybuje kolem 4 hodin.

Avatar
19. leden 2019 viktorka_od splavu píše:

začátek je takový lutensovský - hodně kuchyňského koření, bobkový list, hřebíček, nové koření.. celé kuličky pepře. pak se přidá intenzivní pryskyřičná vůně borové smůly s kusem hrubé kůže. po rozehřátí vůni rozjasní zlatě medová šťáva ze zralého ovoce, datle a fíky... vánoce mi ale nepřipomíná. spíš ten kostel.. Aziyadé se odstěhovala na sever, obrátila se na křesťanství a teď chodí na mše. v kožených rukavičkách načichlých těmi vůněmi arabského trhu:-)
o půl dne později dřevitá, vanilkově sladká příjemná zimní vůně

Avatar
14. leden 2019 daniela píše:

Aqua Allegoria Winter Délice je pořádný nářez. Je to pro mě trochu starodávná vůně, zimní náladovka pro občasné, spíše výjimečné nošení. I tak to ale chce se navonět, počkat tak půl hodiny a teprve vyjít ven mezi lidi. Jinak bych si připadala jako drsný chlap, který se napajcoval kořeněnou pánskou voňavkou, oblékl si oblečení silně načichlé kadidlem od poslední návštěvy kostela a vyrazil ven do tmy a zimy, vyzbrojen pilkou, nařezat jedlové větve. Začátek vůně (koření, kadidlo a jehličí s pryskyřicí) je tak silný a syrový, až vžene slzy do očí. Postupně se rozleží vůně vánočního cukroví, ke kadidlu se přidá vánoční františek. Vůně působí autenticky, temně a opravdově, nic pro dnešního rozmazleného člověka, který místo večerní výpravy do tmavého lesa sedí u televize a při zaslechnutí meluzíny z venku se roztřese.

Avatar
27. únor 2018 jerry píše:

Zvláštní a mezi ostatními AA celkem atypická. Už z názvu je patrné, že to žádná letní lehká vodička není. Samotný začátek je dost "temný" - celkem výrazná směs nového koření, hřebíčku a kadidla (něco jako doutnající františek v babiččině kořence). Postupně koření i kadidlo mírně vyvanuly a objevilo se dřevo - čerstvě poražený strom se zeleným jehličím a prýštící smůlou. Po důkladném rozvonění perníčky a vanilkové rohlíčky vedle dohořívajícího františka. Výdrž je nesrovnatelně lepší než u většiny AA.

Avatar
16. leden 2015 wendulka píše:

Pro vytvoření vánoční atmosféry (posezení v pokoji s vánočním stromečkem a vy sedíte schoulení v koženém křesle u krbu a mlsáte cukroví) je Winter Délice skutečně výborná. Voní po jehličí a mechu, dokonce v ní dostanete na uvítanou i grog s kapkou medu. Potom už vůně začíná sládnout po zázvorových perníčcích, pudrové vanilce z AA Ylang & Vanille a zkaramelizovaném cukru. Není to však příliš sladké, celkovou sladkost totiž příjemně vyvažuje teplé kadidlo s lehkým koženým podtónem.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Zoologist Perfumes
od: teena-s, 21.březen 2019
Stéphane Humbert Lucas 777
od: blackviolet, 21.březen 2019
Atelier Cologne
od: ModestMourek, 21.březen 2019
Une Nuit Nomade / Une Nuit à Bali
od: ModestMourek, 21.březen 2019
Hermès
od: Fleur, 21.březen 2019
Amouage
od: jerry, 20.březen 2019
Serge Lutens
od: jerry, 20.březen 2019
Tom Ford
od: wendulka, 19.březen 2019
Hiram Green
od: ModestMourek, 19.březen 2019
Yves Saint Laurent
od: Yvraine, 18.březen 2019
Nejnovější novinky
20. březen 19

Dnes jsem byla prozkoumat novinky ve Vavavoom a jsem nadšená. Právě naskladnili bytové vůně od…

komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…