databáze 141230 vůní od 9436 značek a 1800 parfumérů

Aqua Allegoria Teazzurra Guerlain

Aqua Allegoria Teazzurra
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: bergamot, grep, yuzu, citrón
srdce: zelený čaj, jasmín, fialka
základ: pižmo, vanilka

výroba ukončena

Diskuze:
Komentáře k vůni (7)
Avatar
slniecko (20.7.2017 )

Divné. Asi len na mne. Rozriedená trpkosť fialkového listu s nejakými neurčitými podivnosťami v pozadí. Čaj nikde, azúrový pocit tiež. Fňuk.

Avatar
razorblade (15.6.2017 )

Nejsem velkým příznivcem sladkých vůní, ale téhle jsem úplně propadla. Asi proto, že není úplně sladká, ale spíš jen nasládlá. Pro mě je to moc příjemná vůně čaje, kterou podbarvuje NĚCO, čemu jsem nemohla přijít na kloub. Co v tom čaji cítím, jsem si uvědomila až včera, kdy mi za oknem vykvetly kumquaty. Jejich květy jsou narozdíl od omamně sladké vůně běžných citrusů spíš sladce nahořklé. A přesně to v Teazzuře cítím (on to možná bude ten jasmín nebo yuzu:). A ano, zpočátku se mi tam taky objevují ty napudrované gumové rukavice, jejich vůně mi je ale příjemná. Výdrž na těle je slabá, ale ve vlasech kupodivu drží docela dobře.

Avatar
jerry (13.5.2015 )

Citrusovo-jasmínová pižmově nasládlá vůně...příjemný oslazený čaj. Ovšem vcelku rychle se objevil tón, který (bohužel) důvěrně znám z 03 Paris-Tokyo - tón napudrovaných jednorázových chirurgických rukavic. A v tu chvíli mi bylo jasné, že přirovnání v některých recenzích právě k 03 Paris-Tokyo nebylo jen tak pro nic a za nic. "Rukavice" nejsou oproti Tokyu zas až tak výrazné, ale bohužel pro mě tam prostě jsou...

Avatar
Fleur (08.4.2015 )

Nezapře podobu s Paris-Tokyo, jenom z ní zmizel cedr a byl vystřídán vanilkou. Oslazený čaj je sice vlažný, ale osvěžující. Není v ní žádná složka, která by na sebe příliš strhla pozornost, parfémové dějiny rozhodně nepřepíše, ale na léto může být příjemným, byť nenápadným společníkem.

Avatar
barbucha (08.4.2015 )

Fialkový čaj s citrónem, zahuštěný pižmem, oslazený vanilkou. Nenáročná líbivka...

Avatar
Mitzi (07.4.2015 )

Na Miru je možná "necítitelná", já dostávám pochvaly i několik hodin po navonění. Vůně citrusů, bílých květin a čaje krásně drží hlavně na oblečení a dává člověku takový svěže odpočatý pocit.

Avatar
Miru (27.3.2015 )

...jo, tak to všechno, co je psáno ve složení,
tak to tam je.
Ovšem v intenzitě zrovna takové, jako je namodráskovělá tekutina samotné vůně, když ji ze vzorku aplikuji na kůži...
...téměř neviditelná/necítitelná.
Vůně teplé grepové šťávy vyleštěné měkkým bílým pižmem + mikrostopy toho ostatního rozprašovaného v kapkách do ovzduší - něco jak stát asi metr od tryskající fontány...