databáze 107530 vůní od 8122 značek a 1491 parfumérů

Aqaba / Aqaba Classic Aqaba / Miriam Mirani

Aqaba / Aqaba Classic
značka: Aqaba / Miriam Mirani
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 1998
určení: pro ženy
hlava: bulharská růže, kardamom, skořice
srdce: damašská růže, egyptský jasmín, hřebíček
základ: olibanum, broskev, čaj, virginský cedr, větvičník, kadidlo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
blackviolet (20.8.2018 )

Krásná sytá kořenitá květinovka klasického typu, ve které nic nechybí ani nic nepřebývá. Je tady růže a karafiát, je tady koření, myrha a kadidlo, ovocný tón zralé broskve i chypre tón větvičníku. Old fashioned v nejlepším smyslu slova.

Avatar
wendulka (19.4.2017 )

Ano, tak tohle je orientální kytice hodná slavné Akaby, kterou by zajisté nepohrdla ani samotná královna ze Sáby, kdyby ji dostala darem od krále Šalamouna. Obsahuje jak klasickou bulharskou růži, kořeněnou kardamomem, palčivým hřebíčkem a teplou, nepatrně nasládlou skořicí, tak i ovocnou tureckou růži. Kromě ní nabízí i teplý čaj, uvařený na kadidlovém plamenu a hustou broskvovou marmeládu v dřevěné dóze. Ale při pohledu, který parfumér je pod ní podepsaný, se není nad její povedeností asi co divit. A zároveň teď už ani v nejmenším nepochybuju o tom, že když Thierry míchal Ne m´Oubliez Pas, z nepatrné části si přitom podle mě vzpomněl právě i na tento svůj dřívější výtvor, protože obě vůně mají určité spojovací body.

Avatar
slniecko (09.2.2015 )

Krásna orientálna sladká ruža s kadidlom, neskôr až trocha zadymená, potom prejde do drevita, ale stále kraľuje tá sladká ruža...nádhera...