databáze 142597 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Angel's Dust Francesca Bianchi

Angel's Dust
značka: Francesca Bianchi
parfumér: Bianchi, Francesca
rok: 2016
určení: unisex
složení: černý pepř, mimóza, růže, kosatec, pižmo, mysorské santalové dřevo, balzám tolu, benzoin, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (9)
Avatar
ModestMourek (11.6.2022 )

Jednoznačně dámská záležitost. Pylová mimóza okořeněná štiplavým pepřem přechází přes ovocnou růži a broskvové slupky na nasládlý mastný pudr, kterým zvolna prostupuje čokoládové pižmo. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
Miru (26.5.2022 )

...tak tohle je Grand Soir v nejdelikátnější podobě, resp. bez přidaného větvičníku či cedru z jiných vůní této značky.
Lahodné nadýchaně likérovité poutpouri z růží a mimozového pylu, zvláčnělé hedvábným, aldehydově laděným labdanem.
Jiskřivé a radostné, sluneční...
A
éto vsjo.
JE to krásné,
jako to jo,
ale už to tu je.
Schválně jsem jukla na vznik vůně, Angel´s Dust a datum je shodné se vznikem Grand Soir MFK, 2016...
...tak kdo byl první.? Asi Francis Maison Kurkdjian,
protože vůně Francescy, ty, které jsem zkoušela výše a ve kterých jsem vnímala shodný základ, vznikly až později...
Hm. No, co už

Avatar
andry (18.7.2020 )

Rozestlaná, rozházená postel je prázdná a dovnitř pokoje proniká ranní světlo mezi žaluziemi. Nikdo ještě nestačil otevřít okno, aby vyvětral, a tak je vzduch těžký, teplý a trochu vlhký a voní tělovým mlékem s medem a mimózou, a taky italskou kosatcovou aviváží, v níž bylo vyprané povlečení z bavlněného saténu předtím, než se zvalchovalo po pátečním rande, co se jaksi protáhlo na celý víkend, kdy nebyl čas dát si sprchu. Polštář i prostěradlo jsou trochu upatlané od rtěnky a řasenky a na nočním stolku leží hedvábný šátek, péřový vějířek, pudřenka s labutěnkou, kožené řemínky a jemně doutnající zbytek santalové tyčinky. Možná se skrz přivřené oči dají ještě tušit obrysy a siluety a možná už je to jen historie.

Avatar
daniela (31.3.2020 )

Vůně rtěnky, sytá a sladká jako Lipstick Rose. Angel's Dust je ale více "chuťová", ze začátku ovocná sladkost, která mi připomněla jednu skoro zapomenutou cukrovinku: tvrdý sladký špalek, tenký a ozdobený barevnými proužky (díky jerry už vím, jak se to jmenovalo – benátová tyčinka :) Taková ovocná sladkost a rtěnka. Místo do budoáru dámy ale pokračuji do pavilónu v pražské ZOO, kde je část pro noční zvířata – zóna šera (twilight zone). Moc se mi vždycky líbila vůně, která mě tam přivítala (na rozdíl od předchozích výběhů), voní tam totiž ovoce, hlavně banány (pěkně zralé a už zpola sežrané). K tomu suchý písečný prach a vyschlé stromy a větve. Jen nad hlavou místo andělů létají kaloňové :) V této podobě vůně drží dlouho, nakonec se ale přece jen začne nad tím vším vznášet lehký pudrový nádech...

Avatar
viktorka_od splavu (22.2.2019 )

mimoza štědře sypaná pepřem. sladká a hebká, nadýchaná. ale toho pudru je příliš mnoho.. spolu s ovocným tónem broskve navozuje dojem shnilého ylangového banánu. intenzivní vůně rtěnky.
luxusní květiny, pudr jak z černé Habanity.
problém je asi v kombinaci santalu s mimózou, to mi není úplně milé. ale vůně bezesporu omamná...

Avatar
slniecko (18.1.2019 )

Nalejem si mandľový likér, viac chľastu ako mandlí, vo váze už dobre nahnilé kvetenstvo, kto by to riešil, naokolo prach. Nazvime ho anjelský, nebude ho treba utierať. Postupne prejde do vône školskej kriedy. Bielej.

Avatar
Dalia (30.12.2017 )

Andělské boa …

Schovám se na chvíli pod křídly anděla
strachům mým ztratím se všem
už vím
co dávno jsem věděla
už vím
že ne snít, ale žít se má sen …

První nádech a kouzlo okamžiku bere půdu pod nohama. Pár zrnek pepře zlehka pošimrá smysly a polehoučku se vnoří do pryskyřičně balzamických tónů. Už samotný úvod vůně je nádherný! Trvá chvíli, jen než vším prostoupí půvabný duet růže a kosatce. Ozývá se poklidná harmonie jeho tónů znějící mi tak podobně, jako bych se ocitla v obláčku Burlesque.
Vůně andělského prachu obrací času běh zpět … dech dřeva je provoněn doutnající vanilkovou tyčinkou a sladkostí květů, sentiment i erotičnost linií secesních ornamentů ožívají v třpytivé auře prachu z křídel andělů … dýchám tu vůni a prožívám sen.

Avatar
blackviolet (09.1.2017 )

I já mám v této vůni dámský budoár a zároveň je to pro mě vintage v nejlepším slova smyslu. Ložnice z tmavého leštěného dřeva, rozestlaná, ještě teplá postel, a toaletní stolek s kulatým zrcadlem, kterému říkala moje babička psycha a ten název mi vždycky připadal moc divný. Na toaletním stolku červená rtěnka v tyčince, pudřenka s labutěnkou a noční krém na obličej, víc toho tenkrát dámy nepotřebovaly.
V Angel's Dust cítím hlavně mimózu, sladkou medovou mimózu, a rtěnkový akord, který vytváří růže s fialkou, tady ještě doplněný pudrovým kosatcem. Později ještě balzamické tóny s vanilkou a pižmem, ale ten sladký mimózovo fialkový pudr vytrvá až do konce.

Avatar
wendulka (09.1.2017 )

Má evokovat elegantní dámský budoár, v němž se misí aroma dřevěného šatníku, pudru a rtěnky. Francesca slibuje pudrový, sametový a zároveň svůdný parfém. Ano, to všechno tady najdete. Zvládla toho ale mnohem víc. Místo skořice s hřebíčkem nás sice přivítá drcený černý pepř se vzdušnou pudrově sladkou vůní mimózy, nicméně už po pár minutách je to tak, jak pravil na svém blogu Luca Turin: vaše čichové pohárky polechtá stejná růže broskev, sametová fialka, kosatec s hebkým bílým pižmem a vanilkou jako v mojí milované Guet Apens.

Nejsem si akorát jistá, jestli jde v Angel´s Dust skutečně o mysorské santalové dřevo a místo ambry pracuje v základu Francesca s trochu jinými, méně výraznými pryskyřicemi a tím pádem i trochu menší intenzitou ve srovnání s Guerlainem, každopádně i tak se jí s pomocí dalších ingrediencí, které v oficiálním složení nepřiznává, podařilo docílit požadovaného efektu chypre a zároveň díky její pudrové poloze působí jako andělské peříčko. Výdrž má jinak naprosto srovnatelnou. Kdo tedy léta pláčete nad ztrátou Guet Apens/Attrape Coeur a neměli jste příležitost dostat se do Harrods pro její reedici Royal Extract, rozhodně doporučuji k laskavé pozornosti, protože ty čtyři hvězdy si podle mě zasloužila plným právem.
29-11-2016