databáze 127793 vůní od 8759 značek a 1661 parfumérů

Anaïs Anaïs Cacharel

Anaïs Anaïs
značka: Cacharel
parfumér: Chaillan, Raymond , Gonnon, Robert , Leger, Paul , Pellegrino, Roger
rok: 1978
určení: pro ženy
hlava: pomerančový květ, levandule, galbanum, zimolez, hyacint, citrón, bergamot, černý rybíz, bílá lilie
srdce: marocký jasmín, karafiát, zimolez, tuberóza, kosatec, lilie, kosatcový kořen, ylang ylang, konvalinka, růže
základ: kůže, santalové dřevo, ambra, pačuli, pižmo, větvičník, vetiver, kadidlo, cedr
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
vesper001 (30.5.2017 )

Flakónek mi připomíná kuličkový deodorant, ale to je jediné, co mohu vytknout. Reklama s Kate Moss a písničkou od Björk (It’s Oh So Quiet) je vydařená, a vůně sama poměrně neotřelá. Jméno má prý podle perské bohyně lásky Anaitis, klasickou romantiku ale nečekejte. Silně květinová a hned zpočátku i kadidlová, žádná svěžest, žádná sladkost. Lilie i jasmín v plné síle i rozpuku ve velké a stabilní váze… S takovým parfémem se člověk cítí v bezpečí – je silný, působivý, ale okolí neudusí. Jeho originalitu ale unese jen skutečná osobnost, protože jestli něco Anaïs Anaïs není, tak univerzálně líbivý.

Avatar
wendulka (10.10.2015 )

Lilie v kombinaci s hyacintem pro mě obvykle znamená vražednou kombinaci, ale protože i tahle vůně prošla za poslední léta určitými reformulacemi, hyacint v ní tak na mně nemá mimo jiné i zásluhou trpkého bergamotu a zeleného galbana tendenci nějak dramaticky uhnívat. Samotná lilie v ní je krotká, jen malinko nazelenalá s krémovými podtóny.

A vlastně v mém případě nejde zprvu ani tak o výraznou lilii jako spíš o její dvojtakt s květinově pikantním karafiátem, jemuž lilie jen sekunduje. Role si prohodí až po rozvonění. Obě květiny jsou zality teplým kadidlem a ambrou, která společně s kořenitým santalem a navlhlým mechovým podkladem opravdu evokuje dojem vydatně vyhřáté babiččiny skříně, o níž psala andry jen s tím rozdílem, že mně se to kupodivu docela líbí, tedy na občasné přičichnutí.

Avatar
andry (30.1.2015 )

Opravdu se mi nelíbí. Nahnilá lilie, babiččina skříň a možná by měl někdo konečně vyměnit tu hřbitovní výzdobu po dušičkách, už máme jaro.