databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Ambre Extrême / L'Eau d'Ambre Extrême L'Artisan Parfumeur

Ambre Extrême / L'Eau d'Ambre Extrême
značka: L'Artisan Parfumeur
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2001
určení: pro ženy
složení: skořice, kardamom, muškátový oříšek, vanilka, růže, pačuli, santal, benzoin, tonka, ambra
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
teena-s (09.7.2020 )

...a mně se líbí, pokaždé když jsem unavená tak mám chuť na něco sladkého a tohle je uspokojivé(uspokojující :D ),je to zákuskově cukrové ale nelepivé,dá se to kousat a zvedá mi to náladu nikoli žaludek, kombinace složek evokující Indienne Nuits,mají podobný "temperový" základ, vanilku s benzoinem a ambrou tady vnímám mýdlověji,spíš jako malé bublinky a jako majitelce migrén mi dnes naprosto dostačuje i intenzita vůně

Avatar
jerry (28.7.2019 )

Dřevitě kořeněná vůně, která se rozvoněla do přemíry dřevitě pudrové vanilkové sladkosti. Čekala jsem ambru a ono nic - pokud nepočítám spíš jen lehké ambrové závany.

Avatar
Miru (27.2.2015 )

…začátek nijaký..?.,
ale pak je to ambrová dobrůtka laděná do orientálnogur­mánska…
Velmi povedená!.
(tu bych teda taky mohla…)
09/12/09

Avatar
wendulka (09.2.2015 )

Již jsem pochopila, že přívlastky extreme musím brát u l´artisanovských vůní s rezervou, vždycky je to spíš jen takový výkřik, který se tváří silácky, jenže nakonec mu dojde dech. A ani v tomto případě se nekoná výjimka.

Pro začátek tu máme směs jemně pikantního koření, z něhož asi nejvíc vyčuhuje skořice, dále je to pačuli, vyznačující se tentokrát vlhkou zemitostí. A já tu hřejivou ambru našla. Nevím, zda je to kombinací s vanilkou a ostatními složkami, ale na povrchu vůně se jí daří vytvářet moc příjemnou „hořkosladkou marcipánovou krustu“ s dřevitým nádechem.


Ach, tahle ambra by se mi tak líbila, kdyby … no jak už to však bývá dobrým zvykem, znavená se brzo odebere k odpočinku a zbytek zábavy obstarává již jen vanilka s ještě sladší tonkou. Navíc je nutno podotknout, že v této fázi už je veškerá intenzita vůně v tahu a drží se jen u těla. No a jak jsem před tím naznačila, právě i z hlediska výdrže je opravdu lepší řídit se tím L´Eau v názvu.