databáze 143797 vůní od 9528 značek a 1814 parfumérů

Ambra Nobile (Eau de Parfum) Nobile 1942

Ambra Nobile (Eau de Parfum)
značka: Nobile 1942
parfumér: Duchêne, Marie
rok: 2008
určení: unisex
hlava: ambra, bergamot, neroli
srdce: italská slaměnka, labdanum, pačuli
základ: santal, tonka, vetiver, cedr
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (14.7.2020 )

...navoskovělá ambra, bergamot a neroli. Jo, cítím hned.
...slamněnka, labdanum, pačuli. Jo, to hned potom.
A je to měkké, příjemné, hřejivé a současně delikátně vláčně táhle pikantní.
...santal, tonka, vetiver - krotký a hodný, cedr - křehoučký, stydlivý, velmi slušně vychovaný.
Lehká průtahovost, jakoby snad malířské barvy.?.
Lehký vintage akcent.
Nejvíc cítím slamněnky, změklé v teplé pryskyřici a prach tančící nad dřevěnou podlahou...
Prostě
Itálie...
Příjemné. Nikoliv však převratné.
15/05/20

Avatar
Dalia (14.7.2020 )

Pryskyřičná ambra …
Co se týče ambrových vůní, jsem velmi vybíravá, protože jen málokterou bych dokázala nosit. A tak se mé srdce raduje, když zkouším tuto ambrovku po italsku. Nejenom že je krásná, ale pro mě především i nositelná.
Úvod se nese v duchu staré dobré pánské kolínské, svěží, dřevitý s jemně bylinným akcentem. Na mě působí velmi příjemně a vrací mě zpátky do dětských let, kdy ještě žil můj milovaný děda. Možná po holení voněl nějak podobně … během chvíle se však objeví ambra. Nepříliš sladká, vzdušná a vonící po dřevě a pryskyřičných slzách. A stále si uchovává jistou lehkost ve svém výrazu. Ano, toto je ambra pro mě.

Avatar
blackviolet (23.4.2017 )

Stejně jako většina vůní Nobile 1942 má v sobě i Ambra Nobile příjemný mediteránní flair. Je to poznat už na začátku, kdy se objeví svěží bergamot a nahořkle pomerančové zelené neroli. A ambra samotná tady není ta zahřívací, sladká, vanilková, se kterou se rádi tulíme v zimě u krbu, ale spíše pudrově prachová a lehká. Dojem suchosti umocňuje slaměnka a italský šmrnc přidá i labdanum, evokující italské výrobky z jemné kůže a krémová tonka s lehkou vůní tabáku, jen lehce šmrncnutá zemitým pačuli. Tuhle ambru si dovedu docela dobře představit i na letní podvečer někde na ligurské riviéře, sedím na terase v zahradě hotelu a se závanem vetiverové dřevitosti přichází italský gentleman se dvěma sklenkami grappy v ruce...

Avatar
wendulka (17.8.2015 )

Pokud vás ambrovky ještě neomrzely, tady je jedno další pěkné klasické zpracování. Ambra je patrná už od počátku, je suše dřevitá a pryskyřičnatá. Nejprve ji doprovází hořce svěží citrusy, proti nimž stojí v kontrastu hnědý kandovaný cukr. Po té dostává prostor i suché kouřové labdanum a pačuli s prašnými a zemitými tóny, které jsou tentokrát až lehce dusivé.

V jistou chvíli dokonce vyvolává dojem, jako byste zabořili nos do hromady vlhkého popela. Za chvíli se však opět vracíme na ambrovou linku, stále dřevitou, ale nyní navíc sladce prachovou. Její sladkost v této fázi jemně zvýrazňuje i krémová bíločokoládová tonka a dřevitost zase suchý drhnoucí cedr a špetka kořenitého santalu.