databáze 143710 vůní od 9525 značek a 1814 parfumérů

Amber Oud Tobacco Edition Al Haramain

Amber Oud Tobacco Edition
značka: Al Haramain
parfumér:
rok: 2019
určení: unisex
hlava: zázvor, černý pepř, skořice, list tabáku
srdce: tonka, hřebíček, badyán, vanilka, kakao, kadidlo
základ: sušené ovoce, dřevité tóny, tabák
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (30.6.2022 )

Je to tak, už z úvodního závanu jiskřivého zázvoru se špetkou najemno namletého černého pepře, prachovou skořicí, hřebíčkem a trochou tabáku je patrná inspirace fordovskou Tobacco Vanille. A nezapře ji ani bíločokoládová tonka s vanilkou a sušenými švestkami. Za velké plus považuji, že je místo lepivé medovosti uhlazená medidativním kadidlem s balzamickou ambrou a celkově je trochu víc tabáková. Líbí se mi i navíc přidaný lékořicový badyán. Jen teda oud jsem v ní nenašla ani náhodou.

Avatar
Miru (30.1.2021 )

...nalákána dvěma nákupy naslepo od následující značky, vybrala jsem vůni třetí. Opět jen podle složení u vůně...
(balení vůně je krásné, krabička evokuje humidor na doutníky. Povrch je ze dvou materiálů a je zaklapávací jako ty na šperky - pamatujete scénu z Pretty Woman.?. Uvnitř je vyložena černým sametem. Flakon z těžkého skla kombinovaný s plastovou destičkou, která má shodnou barvu s víčkem a samotnou krabičkou má uvnitř sebe tekutinu odstínu koňak... Prostě je to fakt pěkný)
((když už jsem ji měla na poště a rozhodovala se, zda vyzvednu, pročítala jsem hodně recenzí. Ne málo přispěvatelů ji připodobnuje k Tobacco Vanille Tom Ford, někdo ji vnímá i jako lepší. A téměř všichni se shodují na výborné výdrži))

Amber Oud Tobacco Edition Al Haramain
...fakt
Tobacco Vanille...
...pár vteřinový úvod ve formě vonného oparu vznášejícího se nad hrnkem horkého nesladkého kakaa s vanilkou a špetkou skořice se zázvorem. Ovšem v momentě se představí
tlumeně a lehce temně nasládlý tabák(v TV je tabák sladký až příliš),
jenž se usadí v poloze, v prostřed léta, středně/ještě ne absolutně suchého sena -
podprahově vnímáte sluneční jas a současně teplý mlhavý opar nad horizontem, lehounkým medem delikátně nasládlé navlhlo vzlínající zpod načechraných brázd již téměř úplně suchých travin.
(ta vlhkost, určitý obsah vody je jasně patrný, přesně jak perfektně/akorát proschlé doutníky, resp. být přesušené, jsou k ničemu...)
...a opět to kakao...
V ústech válíte na jazyku hedvábně nadýchaný hlt z kakaa, medu, teplého velejemného naovocnělého koňaku vsakujícího se do kvalitního tabáku ovoněného letním zapadajícím sluncem
Povedené
(takhle si představuji intenzitu a vůbec...)