databáze 125470 vůní od 8666 značek a 1642 parfumérů

Ambar Del Sur Carner Barcelona

Ambar Del Sur
značka: Carner Barcelona
parfumér:
rok: 2018
určení: unisex
hlava: bergamot
srdce: vodní jasmín, list pačuli z Indonésie, australské santalové dřevo, ambra
základ: myrha, španělské labdanum, tonka, madagaskarská vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Fleur (23.2.2021 )

U této vůně v mém případě její vnímání ovlivňuje čichová paměť. Ambar del Sur totiž voní jako pokoj zařízený starožitným nábytkem, kde se přiměřeně udržuje pořádek, ale nikdo to nepřehání s každodenním vysáváním lehce vypelichaných perských koberců. A když se pak do zavřených oken takového pokoje opře slunce, je cítit teplý prach, vůně pryskyřic, rozesychajícího dřeva, šelakové politury, starého papíru. V Ambar del Sur ale tuhle mírně ospalou atmosféru ruší hned od začátku svěží tón bergamotu, jako kdyby se někdo zalekl té tenké hranice mezi nostalgickou krásou a zatuchlostí a honem použil osvěžovač vzduchu. Pro mě to už nespasí ani mléčný santal s kořením asociující hrnek s teplým kakaem. Ten, komu nevadí kombinace svěžích a pryskyřičnatých tónů s mírně nasládlými, ovšem získá neotřelou a zajímavou vůni.

Avatar
blackviolet (12.1.2019 )

Zlatá hřejivá pryskyřičná ambra. Podkreslená pačuli, labdanem a sladkou myrhou. A dokonce se mi zdá, že v ní cítím skořici, která pak v kombinaci s tonkou a vanilkou připomíná Vánoce.

Avatar
wendulka (27.10.2018 )

Je orientálně laděnou, pryskyřičnatou ambrovkou s kořenitě mléčným santalem a koženým podtónem labdana z rodiny skončené Armani Privé Ambre Oriental. I jí po svěžím bergamotovém úvodu dodávají zemitou hloubku sametově zelené tóny pačuli. Místo kadidla ji zahřívá pálená myrha a kromě vanilky ji v základu přislazuje mandlová tonka.