databáze 136670 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Alien Essence Absolue Thierry Mugler

Alien Essence Absolue
značka: Thierry Mugler
parfumér: Ropion, Dominique
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: otočník, kosatec, jasmín
srdce: kašmeran, myrha
základ: absolut vanilky, bílá ambra

Design: Thierry Mugler

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (26.12.2020 )

Jasmín - sladce vanilkový, hustý, hebký.....medově zlatý, medově sladký, medově hedvábný. A přesto stále "alienovský".

Avatar
euridike (08.12.2020 )

Alien Essence Absolue býval moje oblíbená podzimní hračka. A pak... Pak mi ho Wendulka rozbila. Stačila nevinná zmínka o "mentolové želatině" - a byl konec. Všechny ty jasmínové květy ukryté v pryskyřičně-propolisové krustě byly bídně zotročeny krutým a nelítostným peprmintem... Nezvratně a navěky.

Ale zbyly mi hezké vzpomínky na společně strávené dny, nelituji ani minuty, kterou jsem s tímto cizincem prožila. Nic netrvá věčně - a tak říkám spolu s R. A. Dvorským - děkuji, bylo to krásné....

Avatar
andry (25.10.2020 )

Krémově květinový začátek s alienovským jasmínem se postupně rozlévá nejprve do směsi husté a balzamicky sladké - místy až s nádechem jemného kouře - aby se nakonec usadil v hladké hřejivé vanilce. Jasmínem je prodchnutý celý vývoj vůně, ale nehraje hlavní roli, spíš jen dokresluje a připomíná, že i tahle zlatavá vůně je takový Alien v kožichu... Méně extravagantní, víc labužnický, ale pořád on. I když... nejen jasmínu, i té myrhy mohlo být klidně víc, zbytečně se schovává za hebkým kašmeranem a pudinkovou vanilkou.

Avatar
Dalia (28.2.2018 )

Vůně babího léta, slunečních paprsků, do bronzova se barvících listů ... zlatavý nektar z jasmínových kvítků, ambry a vanilkového lusku. Hustá omamnost prodchnutá tajemstvím myrhy.

Avatar
Miru (08.6.2015 )

Nejhezčí Alien.
Jasmín, vanilka, ambra, heliotrop roztavené v peci na tavení železné rudy…
Přesně táž konzistence, kompaktnost, hustota, táhlost, totálně nerozpitvatelné hranice, kde která složka končí a další začíná, přesto vnímáte všechny/poznat jdou dobře,
teplo…
Žlutooranžové tavené sluneční paprsky vpíjející se do kůže.
Velmi povedená vůně.
(jasmínově – sice pořád stejně hustý, ale – nejjemnější, a ze všech Alienů nejsladší)
02/10/12

Avatar
wendulka (07.6.2015 )

I v téhle verzi potkáte gumový jasmín a mentolovou želatinu, ale narozdíl od odnoží u většiny jiných značek je to pořád Alien, i když toho není tolik jako v klasice. Obojí je totiž zjemněno trochou vlahého kosatce a otočníkem, který tu střídá podobu na prach namletých mandlí a šumivých bublinek coca coly.

A co je nejpodstatnější, po rozvonění vůni kromě tradiční hřejivé ambry zalije hustá vanilka. Je to sice pudink, posypaný práškovým cukrem, ovšem tady se mi to jednoduše líbí. I intenzita je jen lehce nadprůměrná, ale jinak drží výborně, takže pokud hledáte zahřívací vůni na zimu, vyzkoušejte. Pro mě je to zatím nejpovedenější odnož Alienu.