databáze 136620 vůní od 9209 značek a 1743 parfumérů

Accord 119 (Parfum) Caron

Accord 119 (Parfum)
značka: Caron
parfumér: Fraysse, Richard
rok: 2011
určení: pro ženy
složení: černý rybíz, ostružiny, jasmín, pačuli, pepř, pižmo, otočník, ambra, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
blackviolet (15.8.2020 )

Krásná ovocně květinová chypre na balzamické podušce. Zralé ostružiny s černorybízovým nádechem a zeleně svěží pačuli jsou zakomponované do jasmínu s pikantním pepřem. A všechno je obklopené nadýchaným obláčkem pižma a vanilkovou ambrou.

Avatar
wendulka (12.10.2015 )

Měla jsem příležitost vyzkoušet rovnou čistý parfém. I když se o ní oficiálně hovoří jako o květinově-ovocné vůni, v mém případě se neprojevila tak zcela neškodně. Po prvotním nakyslém rybízovém závanu mě totiž začal terorizovat zelený jasmín s pižmem v podobě upoceného zvířátka, až jsem chvilku pojala podezření, zda v této vůni kromě dvorního parfuméra Caronu Richarda Fraysse neměl prsty třeba i Christopher Sheldrake nebo někdo podobný.

Po necelé hodině martyria však živočišnost ustoupila a Accord 119 přešel to mnohem příjemnější fáze, zahuštěné šťavnatými ostružinami. Zemitost pačuli spolu se špetkou pepře tomu dodává tmavší hloubku a nasládlá ambra s vanilkou v základu zase pryskyřičnatou hřejivost. Jedna věc se ovšem čistým parfémům Caron narozdíl od stejných koncentrací jiných značek musí nechat, ať jsem vyzkoušela na kůži jakýkoliv (asi šest), drží bez problémů celý den jak přibité a Accord 119 v tomhle není výjimkou.