databáze 143478 vůní od 9510 značek a 1813 parfumérů

A Midsummer Dream Roja Parfums / Roja Dove

A Midsummer Dream
značka: Roja Parfums / Roja Dove
parfumér: Dove, Roja
rok: 2016
určení: unisex
hlava: bergamot, grep
srdce: májová růže, pomerančový květ
základ: kardamom, pryskyřice elemi, růžový pepř, pačuli, větvičník, stromový mech, vetiver, cedrové dřevo, benzoin, vanilka, mrkvová semínka, kosatec, pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
ModestMourek (01.8.2021 )

Svěží citrusy oslazené kardamomem se prolínají s jemně pepřovou pryskyřicí elemi podbarvenou růží a přecházejí na syntetický dřevitý vetiver s výraznými koženými tóny, který se uhlazuje mechovým větvičníkem a mýdlovým kosatcovým krémem a sládne balzamickou ambrou smíchanou s benzoe. Projekce je střední až slabší, výdrž přesahuje 4 hodiny. Kvalita složek a originalita rozhodně neodpovídají vysoké ceně, název A Midsummer Dream by spíš slušel Mousse Illuminée od Rogue Perfumery.

Avatar
Miru (14.5.2021 )

...májová růže máčená v ginu naředěném minerálkou(kardamon + pryskyřice + pepř),
pak se přidá větvičník, zteplá to, a jo, je tam i zbytek ostatních ingrediencí a
voní to teple zeleně/skleníkově, pichlavoprůtahově po pepři, trochu škrabavě po cedru.
Panák ginu vylitej do trávy.
Otrava...

Avatar
Dalia (15.8.2019 )

V pohádce být …

Nočním chladem vznáší se magický koktejl vůní … tak třeba zelené polštářky mechu zdobící okraje tajemných tůní a všechno jehličí, které cítít je ve stromech dechu. I šedé kameny, co kolem si trůní a trsy kapradin mají svou vůni. A pak v bílém světle měsíčním se roztančí kouzelné vílí mámení … teď nevím zda bdím či sním, jestli není to z nebe znamení, když najednou růži sladkou ucítím.

Avatar
Cervanek (15.2.2018 )

svůdná, poetická vůně čistoty a nového života. Vůně paloučku v pohádkovém lese skřítků, elfů a víl s tóny hebkého mechu, lehce nasládlých pryskyřic, máslového kosatce bez mrkve s něžnou májovou růží v různých výšinách.Celoroční.

Avatar
blackviolet (27.5.2017 )

I know a bank where the wild thyme blows,
Where oxlips and the nodding violet grows
Quite over-canopied with luscious woodbine,
With sweet musk-roses, and with eglantine.
There sleeps Titania some time of the night,
Lulled in these flowers with dances and delight.

A Midsummer Dream je vůně z lesa, hemžícího se pohádkovými bytostmi za tajuplné svatojánské noci. Tady můžete potkat Oberona se svou suitou, tady odpočívá v mechu zamilovaná královna víl Titania a za stromem na vás může vykouknout Puk. Všechno je možné, tento les je čarovný, voní po stromech a pryskyřici, především po té zelené elemi, voní po mechu, po svěžím kardamomu a suché trávě. Taky vůni pomerančových květů, růží a zemitých kosatců sem přivane odkudsi něžný letní vánek a pak, s blížícím se ránem, zůstane po vílách mezi stromy závan vanilky s jemně sladkým benzoinem a čistým pižmem.
Letní sen je pro mě vůně shakespearovského blankversu v A Midsummer Night's Dream a já si říkám spolu s Titanií:
Out of this wood do not desire to go,
thou shalt remain here, whether thou wilt or no.