databáze 119970 vůní od 8501 značek a 1607 parfumérů

22 Djhenné Pierre Guillaume / Parfumerie Générale

22 Djhenné
značka: Pierre Guillaume / Parfumerie Générale
parfumér: Guillaume, Pierre
rok: 2012
určení: unisex
složení: levandule, máta, pustoryl, pšenice, kakaové listy, cedr, myrha, kůže, ambra
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
teena-s (26.9.2020 )

Ta vůně je...barokní? Tmavě medová hustá tekutina,chci se v ní koupat,chci ji vypít jako horkou medovinu,je svařená s mlíčkem co vymáčknete z nezralého klasu,mátou proti bolení v krku,mohl by to být obřadní nápoj pro dauphina než bude prohlášen za kakaového krále,tak todle jó,co asi udělá v teple?Možná zesládne i ta uvedená kůže

Avatar
wendulka (29.9.2015 )

Tuto vůni vytvořil Pierre spolu s Corps et Ames Eau de Toilette Apaisante u příležitosti 10. výročí od založení Parfumerie Generale. Je inspirována africkým městem Djenné v Mali. To je zvláštní jednak tím, že leží na spojnici řek Nigeru a Bani, jejichž zásluhou ho každoročně na pět měsíců v roce postihují záplavy, které město promění ve svěží zelenou oázu, a jednak zvláštní hliněnou architekturou (především mešitou). A světe div se, svým způsobem se mu to tam všechno podařilo vystihnout.

Lehounký bylinný závan levandule spolu se svěží mátou působí jako subtropická přeháňka a poodhalí několik květů lehce omamného šeříku. Tím veškerá exkurze do oázy končí a nastupuje fáze sucha. Pominu-li zcela tu sladkost a jedlost prachového kakaa, protože ta je tam v tomto smyslu přebytečná, potom v kombinaci se dřevem a senem, opravdu připomíná slaměnou chýši zpevněnou hlínou. Špetička ambry spolu s jemnou kůží a právě tím prachovým kakaem zase vytváří dojem hřejivého pouštního vzduchu. Moc povedené.