Další novinka od Parfums MDCI: Fêtes Persanes

Avatar od wendulka, 22. března 2016

výlet po Hedvábné stezce pokračuje

Zdá se, že Claude Marchantovi spolupráce se Cécile Zarokian v poslední době náramně vyhovuje. Neuplynuly ani čtyři měsíce od uvedení poslední vůně a už je tu další zastávka na cestě po tzv. Hedvábné stezce, která začala loni s Cio Cio San v Japonsku přes zbytek Asie s Les Indes Galantes a nyní míří k břehům Evropy do Turecka s novinkou, nazvanou Fêtes Persanes, což lze přeložit jako Perské slavnosti.

....

(http://www.aqui.fr)

....

I tato vůně byla inspirovaná operním baletem francouzského skladatele Jean-Philippe Rameau "Les Indes Galantes", ale tentokrát konkrétně jejím 3. aktem, nazvaným Les Fleurs, který nás zavádí do zahrad Aliho, důvěrníka perského prince Tacmase, kde se má odehrávat velká květinová slavnost, během níž se odehraje příběh plný žárlivosti, intrik a dokonce i smrti, který však nakonec pro všechny zúčastněné skončí šťastně hudbou a tancem.

(http://www.amuga.it)

...

Při pohledu na orientální složení soudím, že se Cécile zaměřila pravděpodobně hlavně na samotný příběh třetího aktu. A vzhledem k tomu, že už její Les Indes Galantes se mi velmi líbila a použila samé mně sympatické koření, určitě si nenechám ujít ani Fêtes Persanes. Tak jestli jste na tom podobně jako já, k vyzkoušení by měla být co nevidět i v Praze v Husově ulici.

...

hlava: bergamot, černý pepř, pryskyřice elemi

srdce: kardamom, skořice, hřebíček

základ: bílé pižmo, guajakové dřevo, cedrové dřevo, pačuli, vanilka

Diskuze:
Parfums MDCI (Značky)
Komentáře k článku (0)