databáze 119390 vůní od 8485 značek a 1599 parfumérů

Wild Fruits Mancera

Wild Fruits
značka: Mancera
parfumér:
rok: 2011
určení: unisex
složení: pižmo, cedr, grapefruit, citron, kumkvat, broskev, černý rybíz, červené jablko, červené bobule
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
alibi (26.5.2017 )

Stalo se Ti někdy, že jsi byla hodně unavená, třeba z dlouhého putování na sluníčku? A pak jsi potkala někoho, kdo Ti napustil vodu do butylky, prohodil s Tebou pár usměvavých vět. Svět byl hned růžovější, sluníčko míň žhnulo a kilometry byly kratší. Ano? A přesně k tomu je tato vůně. Osvěží ducha, utrápenou mysl povzbudí, koutky úst pozvedne.

Vůně je jako reálné červenolící děvče s úsměvem od ucha k uchu a listy rybízu uvíznutými ve vlasech, které ti podá čerstvě natrhaná šťavnatá jablka z košíku a džbán s pramenitou vodou, kde plavou kolečka citronu. A ty, ať král nebo vrchní lovčí, se nezmůžeš na nic. Jen smekneš lovecký klobouček s jedlovou snítkou zastrčenou za krempou, poděkuješ a oči nemůžeš spustit z její pusy upatlané od rybízu.

Zprvu jsou cítit šťavnaté citrusy, celé i s kůrou - citrón, kumkvat, grep. Je to osvěžující až nahořklé, klidně bych si tipla, že cítím rybíz i rybízové listy. Z úvodní citrusové smršti potom vypluje na povrch cedr a jablko. Slaďounké a šťavnaté, červené - jen se zakousnout. A cedr je v kombinaci s pižmem, které ho dělá krásně hladký. Cedr tady hraje velikou roli. Vždycky vnímám dřeva, jakoby ležely ve vůni vespod a na nich se vrství vůně květin a další. Ale tady se cedr vznáší ve vzduchu nad ovocem, je lehounký a přitom k sežrání. Zdáli zavane i vůně jehličí, nebo spíš pylu z kvetoucích jedlí, ale pořád je cítit i to sladké jablko a nahořklá kůra citronů.

Avatar
jerry (08.12.2015 )

Sladká citrusová kůra s jemně nakyslým uhlazeným cedrem, trocha rozemnutého jedlového jehličí a něco málo sladké rybízové šťávy. Nějak takto by měla vypadat osvěžující ovocná pižmovka na úrovni!!!