databáze 119211 vůní od 8479 značek a 1597 parfumérů

Vanitas Profumum Roma

Vanitas
značka: Profumum Roma
parfumér:
rok: 2008
určení: unisex
složení: vanilka, myrha, pomerančový květ, santal
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Renusatko (27.11.2017 )

Tahle vůně dokazuje, že i vanilka ve vůních může být pokaždé jiná a zajímavá. Já vidím vanilkový krém, ale ne zrovna crème brûlée. Spíš teplý krém v misce a na něm horké maliny. Vanilka, je sladká jen tak akorát, nic lepkavého a přeslazeného. Malinko hořký pomerančový květ ji bráni sklouznout do přílišné sladkosti. Dohromady velice pěkný začátek. Cítím v ní docela dost intenzivně ovoce, červené zralé maliny a pomerančovou šťávu, která později úplně nahradí pomerančový květ. Šťáva z pomeranče není už ani hořká, ani kyselá. Je to takové osvěžující a jemné. Myrha tam má pouze roli jemného kadidlového a pryskyřičného tónu. Vůně je "jedlá", ale dietní. Pěkně propracovaná vanilková vůně i přes své, vcelku jednoduché složení.

Avatar
wendulka (14.7.2015 )

Ač by se někomu mohlo možná podle složení zdát, že jde o Battito d´Ali bez kakaa, není tomu tak. Ve Vanitas hraje hlavní roli vanilka a vskutku povedená. Znáte ten lehoulince připálený vanilkový cukr, který tvoří povrch každého crème brûlée? Tak přesně na vás v této vůni čeká.

Po chvilce jeho sladkost trochu ztlumí bylinně dřevitá myrha s nahořklým pomerančovým květem. To vám ale stejně nezabrání tuhle dobrotu v dřevěné mističce (trocha mléčného santalu) ochutnat, abyste si ověřili, že pod tou křehkou karamelovou krustou se skutečně nachází ten lahodný vanilkový krém.

Kromě trochy hebkého pižma se už tenhle dezert sice dál nevyvíjí, v tom ten název nejspíš odpovídá, ale když ono je to tak zatraceně dobré zvlášť, pokud milujete creme brulee tak jako já. Jde i příjemně do prostoru a na kůži vydrží jako zmiňované Battito několik hodin.

Avatar
Miru (14.7.2015 )

Delikátní a luxusní vanilka...
...načechraná a se zmrzlinově ledovými hranami, které vás šimrají jak andělská křídla kolem chřípí a koutků vašich úst a,
a
pak -
jakoby jste měli na jazyku tající pomerančový sorbet, ale s přidanou smetanou a slazený přírodní vanilkou i s jejími tmavohnědým zrnky.
Je to velmi husté ale současně i velmi lehoučké, nadýchané...!
...jako právě napadnutý prašan ve vysokém mrazu, do kterého stačí fouknout a jednotlivé krystalky vloček se rozletují do všech stran,
a zrovna tak je to i hluboké, jako ona závěj namodrale bílého sněhu,
ale hřeje to...
...Vanitas hřeje jako teplý dech, kterým si zahříváte své dlaně...
Kouzelná vůně.
Nádherná...
(a svým způsobem "příbuzná" s Battito d´Ali...)