databáze 112355 vůní od 8278 značek a 1552 parfumérů

Vanilla Flash Tauerville

Vanilla Flash
značka: Tauerville
parfumér: Tauer, Andy
rok: 2015
určení: pro ženy
složení: kořenité tóny, bourbonská vanilka, růže, pačuli, tabák
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
Dalia (10.10.2018 )

Podzimní bronz …

Když má svět auru bronzovou a do pláště z mlhy tvář si schová, když voní zemí mechovou a život růží ještě trvá, když den osladím si vanilkou a políbí mě múza nová … pak kouzlo chvíle vplétám v slova.

Vanilka v tabákovém stínu a navlhle zemité pačuli prosycené vůní růže. Krásné, podzimní, zlatavě bronzové …

Avatar
andry (09.11.2017 )

V záplavě tolika vanilek je těžko vyniknout s miliontou první variací. Tato nám ukazuje různé stránky jako jednotlivé fazety. Začíná jako vanilka hustě krémová, koňaková, jako (zbytečně) hodně draze ochucený krém na buchtičky. Později ukazuje stránku sofistikovanou, uhlazenou a s vůní dýmkového tabáku. Vzápětí přechází do polohy pryskyřičnatě benzoinové, jen zapálit by to chtělo (a myslím si, že by té vůni styrax slušel… bohužel tam nějak není). Za touto přichází poloha skoro až gurmánská, ale do jablečného štrůdlu Fordovy Tobacco Vanille se nedostane, jen to téma opatrně naťukává, obchází kolem. Ještě to není konec, následuje vanilka promíchaná s tonkou a bílým pižmem, opravdu jako bílá čokoláda s vydlabaným vanilkovým luskem. Poté zkrotne suchým pačuli... a na závěr se ztratí v pudru. Ano, je hezké, že má tolik stran a poloh, ale při nošení je spíše krotká, držící se u těla, a nic, co by ji odlišovalo, nepředvede – byť má člověk zpočátku, resp. při zkoušení a po navonění, docela očekávání.

Avatar
wendulka (20.10.2015 )

Jestliže jsem v případě posledních dvou Andyho růžích zmiňovala určitou gurmánskost a hledali byste ji i u Vanilla Flash, šeredně byste se spletli. Ona totiž v první fázi vlastně ani není vanilková. Zato je plná směsi koření (nejvýraznější je nesladká, příjemně živočišná skořice s jednou hlavičkou hřebíčku), koňaku, zemitých tónů pačuli a aromatického tabáku.

Vanilka se objeví až po rozvonění a je dost možné, že vám právě v kombinaci s tabákem připomene Fordovu Tobacco Vanille. Jen ta tauerovská vanilka je víc likérovější/koňakovější, respektive je doplněná o okvětní plátky růže, macerované v koňaku, a je víc tabákovější, bez ovoce, takže nevyzní ani zdaleka tak sladce a vlastně ani tolik jedle vanilkově. A ani není tak medově ulepená, jako to mívá tendenci dělat Tabac Rouge, proto je to pro mě momentálně vítěz téhle trojice.