databáze 128600 vůní od 8799 značek a 1667 parfumérů

Unknown Pleasures Kerosene

Unknown Pleasures
značka: Kerosene
parfumér: Pegg, John
rok: 2013
určení: unisex
složení: čaj Earl Grey, citron, med, bergamot, tonka, karamel, vanilka, zmrzlinový kornoutek
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (09.4.2021 )

Nesladká vanilka s citronem (nejprve vymačkaný citron, postupně pak spíš nakrájená kůra). Po rozvonění oplatky s citronovou náplní, ozdobené snítkou suché anděliky. Shalimar v minimalistickém pojetí (bez kouře) připomínající variaci na Shalimar Cologne.

Avatar
ModestMourek (26.4.2020 )

Krásný svěží citrón doplněný bergamotem přechází přes šumák smíchaný s pudrem na linecké cukroví právě vytažené z trouby. Úvod a závěr jsou příjemné, ovšem příliš mi k sobě nesedí, střed je podivný. Výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
Miru (14.6.2019 )

Pracuje velmi jasně, kontrastně,
první vjem jsou čerstvě připálené sušenky,
prostě až černé spálené okraje nasládlého pečiva právě vytaženého z trouby.
Pak nic,
pak citron - velmi autentický odér, štáva a vůně samotného žlutozeleného citrusového plodu.
Pak se to spojí, prolne, přidají se ostatní ingredience a je to takové rozostřené, až mdlé - jako když se vám oplatky v ústech spojí s trochou čaje.
Intenzita a výdrž nic moc.
22/10/16

Avatar
andry (23.2.2019 )

Cookies s kousky karamelu, slazené javorovým sirupem, a do těsta někdo přimíchal i strouhaný kokos. Zlomíte jednu sušenku napůl, křupne to, jako když šlápnete do zmrzlého sněhu, a kolem se rozsype pár sladkých drobků. Sušenka je ještě teplá, karamelové kousky se pomalu táhnou, než od sebe obě poloviny sušenky oddělíte úplně. Sofistikovaná dobrota, autor byl fakt profík. Ze stolu seberete kelímek černého čaje s citronem a lžičkou třtinového cukru, horká vůně citronu vás příjemně probere, a po téhle malé snídaňové zastávce se vydáte na cestu do práce. Naštěstí už je čas mlhy a plískanic pryč, venku svítí slunce a byť chladný vzduch stále přetrvává, vás to nemůže rozhodit – zachumláte se do huňaté veliké šály a v dobré náladě jdete vstříc dalšímu dni.

Avatar
Dalia (04.7.2017 )

Potěšení nad šálkem čaje … vůně odpočinku po uspěchaném dni, klidná a decentní.

Jen málokterá vůně s absencí květin mě dokáže něčím zaujmout a ještě méně z nich bych sama dokázala nosit. Unknown Pleasures mě dokázal zaujmout, ovšem nosit jej … ne, můj šálek čaje to není.

Dominantami celé kompozice jsou karamel s vanilkou a daří se jim celkem výrazně tlumit čajové aroma. Úvod je citrusový, svěží, ale rychle mizí a dává prostor výše zmíněným složkám. Šálek kouřícího čaje a sladce vonící oplatky s vanilkovou náplní ležící na talířku vedle několika karamelek. Nic složitého, jen konejšivé a možná trochu jednotvárné aroma několika pochutin.

I přes svou jednoduchost je však Unknown Pleasures kvalitně zpracovanou vůní s velmi dobrou výdrží a může být příjemným společníkem pro pošmourné podzimní dny.

Avatar
wendulka (11.11.2016 )

Je v první fázi s vůní čaje Earl Grey s kořenitým bergamotem a čerstvou citronovou kůrou, špetkou industriálního studeného kadidla a přidaným včelím voskem navíc moderní variací na můj milovaný Shalimar. Po rozvonění se sice orientální podoba vytratí, nicméně není vůbec čeho litovat, jelikož tím dalším neznámým potěšením jsou zkaramelizované sušenky s vanilkovou náplní a mikroskopickými kousky arašídů a tabulka bílé čokolády (tonka), přičemž si Unknown Pleasures stále uchovává svoje lehce industriální pojetí.