V naší databázi nejdete celkem 100200 vůní od 7828 značek a 1419 parfumérů

Tulaytulah Majda Bekkali

Tulaytulah
unisex unisex
složení:
HLAVA: třešňový květ, cypřiš, badyán
SRDCE: mandle, plumérie, slad
ZÁKLAD: kůže, světlý semiš, tonka, vanilka
Tito uživatelé vůni: Mají (16) Chtějí (0) Chtějí zkusit (4)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (6):
Avatar
13. únor 2018 Dalia píše:

Až čas nechám za sebou,
až přestanu se bát,
až dveře do nebe se otevřou,
na prahu, prosím, nenech mě stát …

Vůně tmavých třešní sládnoucích na jazyku a sladkobolné aroma mandlí ve vlasech. Vůně nebe bez hranic dotýkajícího se země jemným vánkem jako neviditelnými prsty. Vůně vzdálených jehličnanů nechávajících svou zeleň zlátnout slunečními paprsky. Vůně prohřáté pokožky a vanilkového lusku … mnohost vjemů, nespočet prožitků, hojnost darů v jediném životě.
Dveře do nebe se otevřou a vábivě zavoní života sen … třeba jako Tulaytulah.

Avatar
12. září 2017 alibi píše:

Mandlový extrakt v úvodu a semišový sáček, který zesládne tonkou. Přesto mi to nedá a doplním ještě pár informací, které jsem posbírala.

Celý název značky niche vůní zní Majda Bekkali - Collection Sculptures Olfactives. Je to proto, že na celkovém dojmu z vůně se podílí i design flakónů, na kterém Majda spolupracuje se známými sochaři. Pro každou vůni je osloven jiný sochař. Jsou to jedinečné a velmi drahé sběratelské kousky. Pro nás obyčejné smrtelníky jsou flakóny skleněné s dřevěným víčkem, ale i ty jsou krásné.

Tulay-Tulah je název města Toledo v arabštině a hebrejštině. Toledo je město tří kultur. Majda Bekkali říká: "Toledo je symbolem harmonie, rovnováhy a dobrého života. Tulaytulah je moje mírové poselství světu."

Ve vůni i na jejím obalu je patrná inspirace místem. Sliny se sbíhají nad vůní marcipánu, mandlové pochoutky typické pro Toledo. Ucítíte třešňové stromy kvetoucí na březích řeky protékající městem i okolní krajině dominující cypřiše. Skoro se můžete dotknout měkké kůže na sedlech andaluských koní. Flakón a krabička jsou zdobeny stylizovanými andaluskými rosetami. Inspirací jsou okna v maurském komplexu paláců v Alhambře. Modrá a zlatá na flakónu symbolizují naději a světlo.

Avatar
21. červenec 2017 Mína píše:

K hořkým mandlím se přidává a zcela je převálcuje „vůně“ hrubých kožených odřezků a lepidla z hnědé papírové lepicí pásky, která se musela před použitím navlhčit. Ale vyvíjí se to dobře, hořké mandle zesládnou do mandlového marcipánu a tomu přizvukuje už zmiňovaná jemná semišová kůže – tentokrát třeba dámských rukaviček. Místo lepidla zacítím lehounký závan sladu a možná i toho piva, jak psala Wendulka.
Vůně je to nakonec příjemná i elegantní, na muži si ji ale představit nedovedu, pivo nepivo.

Avatar
28. leden 2017 Miru píše:

...vnímám ji jako jerry

Avatar
25. prosinec 2016 jerry píše:

Amaretto s kapkou griotky, třešňovými peckami a hořkými mandlemi, velmi rychle překryté sametově hladivou semišovou kůží zasypanou dřevitou vanilkou. Po úplném rozvonění ještě sladce kouřový lehoučký závoj. Co bych jí ale vyčítala, je malá intenzita a nedlouhá výdrž - na můj vkus se drží přespříliš u těla.

Avatar
13. srpen 2016 wendulka píše:

Je hebrejským a zároveň arabským označením pro španělské město Toledo, v němž se střetávají tři různé kultury a náboženství: křesťanská, židovská a muslimská. Toledo má velmi bohatou historii, jeho staré město je dokonce na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a dá se říct, že je jakýmsi symbolem tolerance a harmonie. Samotný flakon zdobí rozeta, odkazující na maurské ornamenty v Alhambře.

Úvodní sladký třešňový květ má odkazovat na třešně, lemující řeku Tagus, která městem protéká, stejně jako cypřiše, rostoucí v jeho okolí. Mandle v další fázi potom mají připomínat ručně vyráběný marcipán, jímž je Toledo též hodně známé, ale to bych neřekla. Jdou totiž lehce do zelena a jsou doplněné větrově nasládlým badyánem, jdoucím až do lékořicova, a jiskřivě medovou plumérií, takže mně osobně evokují spíš mandlové sušenky.

To však není zdaleka všechno, Délphine Thierry je tu totiž dále zajímavě zkombinovala s vůní sladu, který pro změnu vyvolává dojem, že sušenky (v téhle fázi mají už i vanilkovou náplň) zapíjíme toledským pivem J . Kůži v základu, jež má odkazovat na sedla andaluských plnokrevníku, vůbec nevnímám, jen hebounký semiš dámské kabelky, kterou jsme si na výlet Toledem vzali s sebou. Komu se líbí Luctor et Emergo a původní LPRN, Tulaytulah je v mnoha ohledech jejich typovým mixem.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Thierry Mugler
od: daniela, 18.leden 2019
Lorenzo Villoresi
od: viktorka_od splavu, 17.leden 2019
Moresque
od: viktorka_od splavu, 17.leden 2019
Jo Malone
od: jerry, 17.leden 2019
Maître Parfumeur et Gantier
od: jerry, 17.leden 2019
Serge Lutens
od: ModestMourek, 17.leden 2019
Guerlain
od: daniela, 17.leden 2019
Zeromolecole
od: wendulka, 16.leden 2019
Maître Parfumeur et Gantier
od: wendulka, 16.leden 2019
Walden Perfumes
od: ModestMourek, 16.leden 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod