databáze 125520 vůní od 8668 značek a 1643 parfumérů

Sycomore (Eau de Parfum) Chanel

Sycomore (Eau de Parfum)
značka: Chanel
parfumér: Polge, Olivier
rok: 2016
určení: pro ženy
složení: aldehydy, koření, růžový pepř, santalové dřevo, tabák, fialka, vetiver, jalovec, cypřiš

kolekce Les Exclusifs

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
ModestMourek (01.5.2020 )

Sycomore EdP patří mezi nejpovedenější klasické vetiverové parfémy. Jemně mentolové jehličí se v něm prolíná s oříškově nasládlým vetiverem, který se postupně mění na hliněný a suše dřevitý. V závěru vetiver zesládne sametovým santalovým dřevem. Ačkoli je zjemněný a vyhlazený pro dámské nosíky, vnímám jej jako unisex nakloněný na pánskou stranu. Projekce je slabší (přál bych si větší), výdrž přesahuje 6 hodin.

Avatar
Dalia (14.1.2020 )

Jen pocity ...

Polštářek z mechu, větvička smrková a vůně v tvém dechu, vábňičko březnová … přivoním k tobě a violek tajemství uzamknu v sobě.
Kouzelná vůně lesa, smrkoví i kapradin, lepkavých pryskyřic, vlhkostí nasáklého mechu, hrubé kůry stromů a trochy dýmu ze dřeva zčernalého ohněm. Ovšem nejenom to. Je tu sladce pudrová vůně fialek, které se v malých trsech derou zpod přikrývky loňské trávy a listí. Drobné ozdůbky probouzející se přírody.
Dřevitě květinová vůně emocí. Zprvu chladí a pak hřeje, duši hladí a srdce ... to se směje.

Avatar
Cervanek (02.7.2018 )

Ve srovnání s edt je mentolová kouřová mlha sice pryč, avšak tento deficit v edp vyvažuje větší dřevitost cypřišů, vůně tabáku a fialky na mýtince při procházce lesem. Výdrž předlouhá.

Avatar
viktorka_od splavu (22.5.2018 )

citronově zelené konečky smrkových větviček, které vyrašily na jaře. větvičky jsou cítit smůlou, ale tak čerstvě jarně a lahodně
a přidávají se i jemné květiny, nejspíš fialkové lístky
a nadrcené jalovčinky s citronovou kůrou
které se postupně z počáteční chladivosti krásně rozehřívají
tu bych mohla nosit.