databáze 129930 vůní od 8873 značek a 1676 parfumérů

Sun Bleached Une Nuit Nomade / Une Nuit à Oman

Sun Bleached
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Oman
parfumér:
rok: 2021
určení: pro ženy
hlava: bergamot, kardamóm, absolut z ambrette
srdce: akord čistej bielizne, absolut z bielych kvetov
základ: myrha, santal, biele pižmá
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (5)
Avatar
Jitka77 (23.6.2021 )

Teplé prádlové pižmo. Stínové divadlo za lněným prostěradlem, záře, která odnikud nevychází - zahrada s kamennou zdí zalitá sluncem, to ale není vidět. Tlumený optimismus a pár drobků citronového koláče. Bude to chtít vyžehlit, pomyslí si, ale rychle myšlenku na horkou páru zaplaší a dál se kochá bílou geometrií. Takhle by voněly parfémy Clean, kdyby to uměly. Výdrž ovšem tristní.

Avatar
Dalia (16.6.2021 )

Vláčně krémová bílá vůně s úvodem svěžím jako chladivá vodní mlha a nasládle květinovým srdcem, které se pomalu vpíjí do prachově jemného pižma s dotekem hřejivého santalového dřeva, díky němuž se ubírá orientálním směrem.
Vůně sofistikovaná, uklidňující a velmi pěkná.

Avatar
alibi (02.6.2021 )

prádlo-pižmová bílo květinová košilová vůně podobná Blanch (Byredo) s živočišnějším pižmem

Avatar
Miru (20.4.2021 )

...vůně pro nenáročné.
Měkce citrusová svěžest bergamotu v čerstvém raním, ale teplém vzduchu, ochucená lehce mazlavě mýdlově jasmínovými tóny s podprahovým velmi delikátním pižmem.
Tahle vůně už tu někde/u jiné značky je.
Nic převratného, ani nového,
má v sobě ale kombinaci pižma a květin - bez růží a bez omamnosti - z Idylle Guerlain.
...teple měkce bílozelenkavá vůně bílého prádla s kostkou konvalinkovojasmínového mýdla uprostřed, na ještě teplém lůžku, do nějž se otevřeným oknem opírá letní slunce...

...díky recenzi FLEUR v databázi mi, nevím, proč, ale okamžitě naskočilo, CO mi Sun Bleached připomíná!.
Sun Bleached je mazlivější a sofistikovanější For Her Pure Musc Narciso Rodriguez!

Avatar
Fleur (20.4.2021 )

Druhá "bílá" pižmová vůně značky, tak trošku letní protipól sněžné Nothing but Sea and Sky z kolekce Montauk, se vrací do Ománu. Inspirována Maskatem a jeho bílými fasádami rozpálenými sluncem odráží to pronikavé slunce a teplo v zajímavé kombinaci svěžesti a hřejivosti.

Začátek je aromatický a štiplavý jako čerstvě nastrouhaná citrusová kůra. Ta se mísí s bílými květinami a prádlem, které se suší v prudkém slunci. Sluneční paprsky z něj vymazaly aroma pracího prášku a ponechaly jen neodstranitelnou teplou vůni propojující čistotu aseptické tkaniny s tělesnou přirozeností, jako kdyby si muž oblékl právě vyžehlenou košili, nebo žena vklouzla do bílých bavlněných šatů stažených z prádelní šňůry a u spodního lemu ještě nepatrně vlhkých. Krémová vanilka není gurmánská, ale dává vůni zvláštní mazlivý rozměr svádějící k bezstarostnému nicnedělání. Marně přemýšlím, jestli téhle geniálně jednoduché kompozici něco chybí: je dostatečně osvěžující, přitom přítulně hřejivá a hebká, vzbuzuje dojem průzračné čistoty, ale není odtažitě chladná. Už to mám! Slušely by jí mikroskopické třpytky.