databáze 127447 vůní od 8746 značek a 1660 parfumérů

Sun Bleached Une Nuit Nomade / Une Nuit à Oman

Sun Bleached
značka: Une Nuit Nomade / Une Nuit à Oman
parfumér:
rok: 2021
určení: pro ženy
hlava: bergamot, kardamóm, absolut z ambrette
srdce: akord čistej bielizne, absolut z bielych kvetov
základ: myrha, santal, biele pižmá
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
Miru (20.4.2021 )

...vůně pro nenáročné.
Měkce citrusová svěžest bergamotu v čerstvém raním, ale teplém vzduchu, ochucená lehce mazlavě mýdlově jasmínovými tóny s podprahovým velmi delikátním pižmem.
Tahle vůně už tu někde/u jiné značky je.
Nic převratného, ani nového,
má v sobě ale kombinaci pižma a květin - bez růží a bez omamnosti - z Idylle Guerlain.
...teple měkce bílozelenkavá vůně bílého prádla s kostkou konvalinkovojasmínového mýdla uprostřed, na ještě teplém lůžku, do nějž se otevřeným oknem opírá letní slunce...

...díky recenzi FLEUR v databázi mi, nevím, proč, ale okamžitě naskočilo, CO mi Sun Bleached připomíná!.
Sun Bleached je mazlivější a sofistikovanější For Her Pure Musc Narciso Rodriguez!

Avatar
Fleur (20.4.2021 )

Druhá "bílá" pižmová vůně značky, tak trošku letní protipól sněžné Nothing but Sea and Sky z kolekce Montauk, se vrací do Ománu. Inspirována Maskatem a jeho bílými fasádami rozpálenými sluncem odráží to pronikavé slunce a teplo v zajímavé kombinaci svěžesti a hřejivosti.

Začátek je aromatický a štiplavý jako čerstvě nastrouhaná citrusová kůra. Ta se mísí s bílými květinami a prádlem, které se suší v prudkém slunci. Sluneční paprsky z něj vymazaly aroma pracího prášku a ponechaly jen neodstranitelnou teplou vůni propojující čistotu aseptické tkaniny s tělesnou přirozeností, jako kdyby si muž oblékl právě vyžehlenou košili, nebo žena vklouzla do bílých bavlněných šatů stažených z prádelní šňůry a u spodního lemu ještě nepatrně vlhkých. Krémová vanilka není gurmánská, ale dává vůni zvláštní mazlivý rozměr svádějící k bezstarostnému nicnedělání. Marně přemýšlím, jestli téhle geniálně jednoduché kompozici něco chybí: je dostatečně osvěžující, přitom přítulně hřejivá a hebká, vzbuzuje dojem průzračné čistoty, ale není odtažitě chladná. Už to mám! Slušely by jí mikroskopické třpytky.