databáze 143478 vůní od 9510 značek a 1813 parfumérů

Sublime (Eau de Parfum) Jean Patou

Sublime (Eau de Parfum)
značka: Jean Patou
parfumér: Kerléo, Jean
rok: 1992
určení: pro ženy
hlava: bergamot, koriandr, zelené tóny, mandarinka
srdce: karafiát, kosatcový kořen, jasmín, lilie, konvalinka, růže, ylang ylang
základ: ambra, větvičník, pižmo, santal, styrax, tonka, vanilka, vetiver, cedr, cibetka
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
wendulka (24.1.2016 )

Sublime před reformulací je podobně jako např. Theorema krásným příkladem z dob, kdy se ještě dělal poctivý mainstream. Začátek v sobě kombinuje svěžest mandarinky s ostrostí koření a nahořklou pomerančovou kůrou. Potom se vůně překlopí do podoby luxusního květinového mýdla – bílé květy v čele s růží. Až sem by se dala najít paralela s klasickými vůněmi od Chanela. Poté už však vykračuje vlastní cestou: k drhnoucím dřevům se přidává mléčný santal, výstavní chyprové tóny, zrnko lehce živočišného pižma, hřejivá „hořkoslaná“ ambergris a špetička krémové vanilky, která vůni dodává příjemnou nasládlost.

Díky tomu se Sublime liší, že nevyznívá tak „chladně“, jak to mívají vůně Chanel ve zvyku a přitom dokonale splňuje úlohu elegantní kostýmkové vůně. Ke cti jí budiž přičteno i to, jak jde krásně do prostoru a má skvělou výdrž. V Paříži už jsem měla možnost vyzkoušet i novou reformulovanou verzi v hranatém flakonu. Vůni lze stále poznat, ovšem ten chybějící větvičník v základu je tam znát :| .

Avatar
slniecko (21.10.2015 )

Chutná, sladko-ovocne-ylangová, ale tak nejako nevinne a veselo. Navrch ma nesmierne krásny santalový základ – darmo, toto u Patou vedia robiť, takže je vyslovene mňamková. Zaujímavé je, že pri koži ju po nejakom čase už necítim, ale ako chodím a mávam rukami (upratujem, neviem, čo ste si mysleli :-D ), tak zo štyroch vzoriek na rukách cítim ju jedinú.