databáze 112570 vůní od 8283 značek a 1554 parfumérů

Santal-Basmati Affinessence

Santal-Basmati
značka: Affinessence
parfumér: Carlin, Alexandra
rok: 2015
určení: unisex
složení: mysorské santalové dřevo, rýže basmati, pačuli, kosatec, kašmeran

kolekce Notes de Fond

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (15.3.2019 )

Jemně mléčné sametové santalové dřevo se prolíná s prašnou rýží vykazující kokosové podtóny a s pudrovým kosatcem. V závěru jej prohřívá nahořklý kašmeran. Projekce je slabší, výdrž přesahuje 3 hodiny. Cena je přestřelená.

Avatar
Cervanek (12.11.2017 )

Nádherná lehce nasládlá štavnatá vůně zrajících obilných klasů, rýže a extraligového santalu. V drydownu cítím kašmerán jako v Black Cashmeran od D. Karan. To se hned tak nevidí. Připomíná mi trochu styl vůní Technique Indiscrète, kdy však Santal Basmati má větší grády. Na poličce v Maison de Parfum ve Vídni jsem ji přehlížela, protože jsem si řekla, co může být tak zajímavého na santalu s rýží. Nakonec však po pořádném odzkoušení doma v klidu se jí hluboce omlouvám. Líbí se mi velmi pro svou originalitu, svěžest, hřejivost, proměnlivost a harmonii ingrediencí. Složky se vyvíjejí pomalu za to však do krásy. Výdrž má vynikající. Je z ní radostná, světlá a elegantní vůně. Je to dost emocionální vůně, zářivě žlutá, má šťávu, má výdrž a kuráž. Není to žádná nuda, žádná rýžová kaše, což by mohlo z části názvu "Basmati" odrazovat.Jen ta cena mi přijde poměrně přemrštěná.

Avatar
wendulka (25.1.2017 )

Santalové dřevo miluju od dob seznámení se s Lutensem, rýži už méně. A v Santal-Basmati (i vzhledem k ceně) věřím, že byl použit ten nejkvalitnější santal, jelikož je nádherně mléčný. Překvapila mě i samotná rýže. Ani v nejmenším totiž nedrhne, naopak voní po obilí a dodává santalu pudrový nádech stejně jako kosatec, který se objeví po rozvonění. Zásluhou pačuli v další fázi však kosatec ukáže i zemitější polohu. Kašmeran v drydownu pak příjemně zahřeje. Celkově mi Santal-Basmati evokuje stromovou alej, na níž navazují lány obilí, do kterých se opírá slunce a které sousedí s loukou, plnou čerstvě opylených květů.