databáze 110780 vůní od 8244 značek a 1541 parfumérů

Red Aoud Montale Paris

Red Aoud
značka: Montale Paris
parfumér: Montale, Pierre
rok: 2008
určení: unisex
složení: červený pepř, šafrán, kmín, kosatec, haitský vetiver, santal, sladké koření

Aoud Collection

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (14.2.2020 )

Sladce kořeněná rudá růže s kakaově-vanilkovým pudrem, štědře zasypaná šafránem. Oud není žádný divočák, ale má velice jemnou dřevitou podobu. Povedená vůně, jejíž složky do sebe zapadají jak kolečka u hodin....

Avatar
wendulka (02.5.2015 )

Nevím, zda je to kombinací oudu s uváděnými složkami anebo je tam doopravdy, ale už od začátku cítím v téhle vůni společně s drceným pepřem vysokoprocentní nastrouhanou tmavou čokoládu, promíchanou s chili kořením. Samotný oud tu působí ve spojení se zemitým kosatcem a suchým prašným šafránem hořce, ale zároveň i příjemně plyšově.

Po pořádném rozvonění se přidává i tón sladkých čínských gum, který ovšem dokonale ladí se vší tou palčivou pikantností, suchou dřevitostí a oudem vytváří z téhle vůně temně rudý semiš. Vůně má ohromující intenzitu (zvlášť v první fázi) a na kůži drží jak přibitá skoro půl dne.

Avatar
kwitek (12.2.2015 )

Montaleho arabský plnokrevník – Drákula jásá, tohle se prostě jinak jmenovat ani nemůže. Plátky syté hutné růže macerované v pikantním, medově kořeněném nálevu. Do vzniklého lektvaru strouhněte hořkou čokoládu, zakápněte malým, jen gurmánským (rozhodně snesitelným) množstvím oudu.. a máte Red Aoud. Další návykovka, od které se nedá odtrhnout nos. Hltám každou molekulu z plechovky. Prostě božská, musela jsem ji mít..