databáze 145477 vůní od 9612 značek a 1830 parfumérů

Outrageous! Frederic Malle

Outrageous!
značka: Frederic Malle
parfumér: Grojsman, Sophia
rok: 2007
určení: pro ženy
složení: Caipirinha, pomerančový květ, tón čistého prádla (amylsalicylát, aldehydy), zelené jablko, ambra a cedrové dřevo

Limitovaná edice, vytvořená exkluzivně pro Barney's New York. Od února 2017 vůně zařazena do stálého sortimentu Frederic Malle.

Diskuze:
Frédéric Malle (Značky)
Komentáře k vůni (5)
Avatar
alibi (05.2.2019 )

Očekávala jsem tedy vůni chemickou a té se mi dostalo velkou dávkou. Outrageous! voní jako prádlo, které si vezete z mandlu domů a okna v autě si musíte očistit vodou z ostřikovačů. Je tam zakletý horký vzduch vznášející se nad naškrobeným navoněným prádlem smísený s vůní rozehřátého plastu na palubní desce a chemickým svěžím ovocem ve vodě do ostřikovačů, a nepostrádá ani ten opar destilátu. Jiná asociace mne zavedla do krabice, uložené pod dřevěnou (i když ne zrovna cedrovou) postelí mé dcery, plné panenek Barbie. Ale kupodivu, i přes velmi umělý tón, mi prádlo v Outrageous! přijde více skutečné a "živé", než jako ty nadpozemské a snové naškrobené košilky v Blanche od Byreda.

Avatar
daniela (21.2.2018 )

Zvláštní vůně-nevůně. Nejdřív mi připomněla dezinfekci před odběrem krve a taky slavnou modrou Okenu na mytí oken. Pak vůně zjemněla a zůstal jemný studený závan, trochu jako čistý tající sníh. Takhle jsem si před lety představovala Snow od Demeter Fragrance Library (z kterého se vyklubal plesnivý květináč). V chladné a studené vůni se ještě po rozvonění objeví tón jablek na dřevěných lískách (po přečtení předchozích komentářů to tam opravdu už cítím :), jako když člověk v horkém letním dni vejde do chodby domu se sklepy. Celkově je vůně chladivá, čistá a připomněla mi také Hiver od Van Cleef & Arpels, s tím, že Outrageous není tak „navoněná“.

Avatar
Fleur (18.3.2017 )

Outrageous je pro mě jako položka z olfaktorického památníčku. Jablka jsou uložena v dřevěných lískách, které jsou umístěny do parádního pokoje mé tety, v němž se přes zimu netopí. Po obědě (na patře ještě chuť bublinek ze žluté limonády) tam vniknu pro jablko. Chladná místnost prostoupená vůní zimních jablek a naškrobených háčkovaných deček. Na zdi jsou staré rodinné fotografie a najednou se z dvacátého století ocitám v tom devatenáctém.

Avatar
Mitzi (05.10.2015 )

Autor recenze: Chandler Burr
Outrageous! je ukázkou talentu, originality a vize. Voní naprosto synteticky, ale v tom nejlepším slova smyslu – k přírodnímu světu má úmyslně asi tak blízko jako práškový džus Tang k pomerančové šťávě. Outrageous! není syntetickou verzí přírody, ale spíše osobitým dílem, jež ironicky odkazuje k přírodnímu světu a těší se z toho, jak všechny převezlo. Jde vlastně o vůni Tangu rozprášeného na plát polyuretanu, na němž leží hrozny, jablka a hrušky vyrobené z polyvinylchlo­ridu. Vůně petroleje té měkké záři vynalézavým způsobem dodává neklid. Jednou jsem Sophii Grojsmanové, která vůni vytvořila pro newyorský obchod Barney's Coop, řekl: „Když k vašemu parfému čichám, vybavuje se mi Mondrian: přísné, nepřirozené čtyřúhelníky uměle zářivých barev.“

Avatar
wendulka (10.3.2015 )

Existují antiparfémy, které bych nosit nemohla např. Lutensova L´Eau Froide. No jo, jenže ony existují i takové, co jsou tak divné, až jsou nádherné. A to je případ Outrageous. Luca Turin ji prý ve zkratce označil jako jablečné pižmo a přirovnává ji k jablkům, uloženým ve sklepě, kombinovanou s vůní napařovací žehličky. Ano, to tam najdeme, ale až později.

Na začátku to jsou nefalšované svěží citrusové aldehydy s vůní chemicky vyběleného prádla, pokropeného limetkovou šťávou, které právě ukládáme do obalů z PVC. Teprve pak se nám tam vkrádá to, co popisuje Luca. Jen ta moje jablka jsou uložená v dřevěných bedýnkách z vzdušného cedru a některá z nich jsou pokrytá krystalky zkaramelizovaného cukru a někde pod nimi se mi určitě schovává minimálně jedna snítka máty.

Znovu opakuju, sice nejsem svěženkářka, ovšem tohle je tak ujetým způsobem osvěžující, až je to vlastně skvělé. Vidíš Sergi, takhle se to musí dělat ;) .