V naší databázi nejdete celkem 102414 vůní od 7914 značek a 1435 parfumérů

Outrageous! Frederic Malle

Outrageous!
pro ženy pro ženy
složení:
Caipirinha, pomerančový květ, tón čistého prádla (amylsalicylát, aldehydy), zelené jablko, ambra a cedrové dřevo
doplňující informace:

Limitovaná edice, vytvořená exkluzivně pro Barney's New York. Od února 2017 vůně zařazena do stálého sortimentu Frederic Malle.

Tito uživatelé vůni: Mají (9) Chtějí (0) Chtějí zkusit (2)
Diskuze:
Frédéric Malle (Značky)
Komentáře Komentáře k vůni (6):
Avatar
05. únor 2019 alibi píše:

Očekávala jsem tedy vůni chemickou a té se mi dostalo velkou dávkou. Outrageous! voní jako prádlo, které si vezete z mandlu domů a okna v autě si musíte očistit vodou z ostřikovačů. Je tam zakletý horký vzduch vznášející se nad naškrobeným navoněným prádlem smísený s vůní rozehřátého plastu na palubní desce a chemickým svěžím ovocem ve vodě do ostřikovačů, a nepostrádá ani ten opar destilátu. Jiná asociace mne zavedla do krabice, uložené pod dřevěnou (i když ne zrovna cedrovou) postelí mé dcery, plné panenek Barbie. Ale kupodivu, i přes velmi umělý tón, mi prádlo v Outrageous! přijde více skutečné a "živé", než jako ty nadpozemské a snové naškrobené košilky v Blanche od Byreda.

Avatar
21. únor 2018 daniela píše:

Zvláštní vůně-nevůně. Nejdřív mi připomněla dezinfekci před odběrem krve a taky slavnou modrou Okenu na mytí oken. Pak vůně zjemněla a zůstal jemný studený závan, trochu jako čistý tající sníh. Takhle jsem si před lety představovala Snow od Demeter Fragrance Library (z kterého se vyklubal plesnivý květináč). V chladné a studené vůni se ještě po rozvonění objeví tón jablek na dřevěných lískách (po přečtení předchozích komentářů to tam opravdu už cítím :), jako když člověk v horkém letním dni vejde do chodby domu se sklepy. Celkově je vůně chladivá, čistá a připomněla mi také Hiver od Van Cleef & Arpels, s tím, že Outrageous není tak „navoněná“.

Avatar
29. květen 2017 euridike píše:

My dva.
Dva roky spolu.
Dva byty.
934 společných fotek, které jsi udělal Ty.
... a 9 fotek, které jsem udělala já...
1960 cigaret.
17 polštářových bitev.
1 skutečná.
3 tetování.
1 parfém.
Outrageous!
Na mně voněl jako navinulá zelená jablka, která někdo s gustem rozsekal ostrým a ledově chladným kusem plechu...
Nebo jako extra kyselé žvýkačky Center Shock.
Na Tobě jako nezralé ořechy v záplavě velkých krystalů bílého cukru.
A jindy jako benátský terpentýn.
Pokaždé trochu jiná.
Ale vždy čistá, jasná, zářivá, asertivní.
A zvláštně chladná.
Ostrá.
Arogantní.
Nezaměnitelná.
Nezapomenutelná.

Avatar
18. březen 2017 Fleur píše:

Outrageous je pro mě jako položka z olfaktorického památníčku. Jablka jsou uložena v dřevěných lískách, které jsou umístěny do parádního pokoje mé tety, v němž se přes zimu netopí. Po obědě (na patře ještě chuť bublinek ze žluté limonády) tam vniknu pro jablko. Chladná místnost prostoupená vůní zimních jablek a naškrobených háčkovaných deček. Na zdi jsou staré rodinné fotografie a najednou se z dvacátého století ocitám v tom devatenáctém.

Avatar
05. říjen 2015 Mitzi píše:

Autor recenze: Chandler Burr
Outrageous! je ukázkou talentu, originality a vize. Voní naprosto synteticky, ale v tom nejlepším slova smyslu – k přírodnímu světu má úmyslně asi tak blízko jako práškový džus Tang k pomerančové šťávě. Outrageous! není syntetickou verzí přírody, ale spíše osobitým dílem, jež ironicky odkazuje k přírodnímu světu a těší se z toho, jak všechny převezlo. Jde vlastně o vůni Tangu rozprášeného na plát polyuretanu, na němž leží hrozny, jablka a hrušky vyrobené z polyvinylchlo­ridu. Vůně petroleje té měkké záři vynalézavým způsobem dodává neklid. Jednou jsem Sophii Grojsmanové, která vůni vytvořila pro newyorský obchod Barney's Coop, řekl: „Když k vašemu parfému čichám, vybavuje se mi Mondrian: přísné, nepřirozené čtyřúhelníky uměle zářivých barev.“

Avatar
10. březen 2015 wendulka píše:

Existují antiparfémy, které bych nosit nemohla např. Lutensova L´Eau Froide. No jo, jenže ony existují i takové, co jsou tak divné, až jsou nádherné. A to je případ Outrageous. Luca Turin ji prý ve zkratce označil jako jablečné pižmo a přirovnává ji k jablkům, uloženým ve sklepě, kombinovanou s vůní napařovací žehličky. Ano, to tam najdeme, ale až později.

Na začátku to jsou nefalšované svěží citrusové aldehydy s vůní chemicky vyběleného prádla, pokropeného limetkovou šťávou, které právě ukládáme do obalů z PVC. Teprve pak se nám tam vkrádá to, co popisuje Luca. Jen ta moje jablka jsou uložená v dřevěných bedýnkách z vzdušného cedru a některá z nich jsou pokrytá krystalky zkaramelizovaného cukru a někde pod nimi se mi určitě schovává minimálně jedna snítka máty.

Znovu opakuju, sice nejsem svěženkářka, ovšem tohle je tak ujetým způsobem osvěžující, až je to vlastně skvělé. Vidíš Sergi, takhle se to musí dělat ;) .

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Akro
od: wendulka, 24.březen 2019
Kenzo
od: jerry, 24.březen 2019
Starck
od: jerry, 24.březen 2019
Zoologist Perfumes
od: Fleur, 24.březen 2019
Xerjoff
od: daniela, 23.březen 2019
Sospiro
od: blackviolet, 22.březen 2019
Thierry Mugler
od: jerry, 22.březen 2019
Guerlain
od: jerry, 22.březen 2019
Mona di Orio
od: ModestMourek, 22.březen 2019
Zoologist Perfumes
od: teena-s, 21.březen 2019
Nejnovější novinky
20. březen 19

Dnes jsem byla prozkoumat novinky ve Vavavoom a jsem nadšená. Právě naskladnili bytové vůně od…

komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…