databáze 110717 vůní od 8241 značek a 1539 parfumérů

Oud Wood (Eau de Parfum) Tom Ford

Oud Wood (Eau de Parfum)
značka: Tom Ford
parfumér: Herpin, Richard
rok: 2007
určení: unisex
hlava: růžové dřevo, kardamom, čínský pepř
srdce: kouřová směs dřeva oud, santalu a vetiveru
základ: tonka, vanilka, ambra

řada Private Blend

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (26.3.2016 )

No, akoby som to...je tam oud a je tam wood...nepopierateľne...kombinácia asi tak originálna ako džínsy a tričko...ale keďže je to majster Tom, tak to zas tak banálne nebude. Jednak, ak to daný džentlmen s niečím fakt vie, tak je to drevo, jednak tam ten oud nadávkoval kvalitný a nie príliš hnojový, jednak kombinácia kardamómu a vetiveru tomu dodáva ten správny suchý, skôr čistý a luxusný charakter. Kým mnoho vôní v tejto kombinácii pôsobí ako spotený neumytý chlap (v horšom prípade spotený neumytý kôň), v lepšom prípade len ako pôvodne umytý a len teraz čerstvo spotený chlap, toto pôsobí ako chlap, ktorý by bol atraktívny snáď ešte aj spotený a neumytý. V skratke, vôňa výslovne chlapská, až mierne machovská, pritom si drží nepopierateľný nádych kvality, luxusu a dobrého vkusu

Avatar
jerry (17.6.2015 )

Dřevo zalité sladce "perníčkově" kořeněnou ambrou. Postupně ze dřeva zbyly jen horké piliny, mezi které pronikl na prach usušený, nepatrně drhnoucí vetiver. Oudu netřeba se bát, jeho stopy jsou minimální, navíc je celá vůně po rozvonění odlehčená svěžím bílým pižmem.

Avatar
wendulka (09.4.2015 )

Na začátku překvapí vlhké tmavé dřevo se štiplavým kardamomem a nasládlým růžovým pepřem. Oud se projeví teprve po rozvonění, jen chvili má takový ten hořký medicinální ráz, ale ten se brzy rozmělní v záplavě kouřového, zemitého a zároveň slaného vetiveru a zůstává s námi už jen jako temná kožená stopa se sametovými podtóny. Pryskyřičnatá ambra, smíchaná s hořkými mandlemi a krémovou vanilkou nám potom v základu vůni kapku prohřejí, aniž by jí však ubrali cokoliv z její noir stránky, jak to má u správné Fordovky být.