databáze 124350 vůní od 8629 značek a 1632 parfumérů

Oud Satin Mood (Extrait de Parfum) Maison Francis Kurkdjian

Oud Satin Mood (Extrait de Parfum)
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2017
určení: unisex
složení: fialka, růžová pelargónie, cejlonská skořice, damašská růže z Bulharska, absolutní růže stolistá, laoský oud, ambra, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
euridike (04.12.2020 )

Můj tmavomodrý svět.
Můj.
Jen můj.
Sem za mnou nikdo nesmí.
Nebe je tu obtěžkané sametovou tmou a bývá nízko, tak nízko, že můžu zvednout ruce a opřít se o něj dlaněmi.
Kráčet pak s pocitem Atlanta a pročesávat nadýchaná oblaka prsty.
Nosím si mračna nad hlavou jako kouřovou auru, kolem spánků, těch křehkých kostí, mi tiše poletují hebce modří motýli, jejichž křídla víří omamnou vůni krvavých růží a medovou sladkost pryskyřičného dřeva neznámé rasy.
To je můj svět.
Můj.
Jen můj.
Svět bez ozvěny.
Bez dechu.
Vůně si mě vede na neviditelných strunách a rozechvívá je do tónů violoncella.
A někde nad oblaky jsou tvoje prsty, vedou mě něžně a opatrně.
Je to trochu noir a kdyby to byl tvůj příběh, je už přes mapu mého světa napsáno "sin city", jdu po stopách krve a ty nastoluješ premisu, že jediný, kdo nemůže být vrah, jsem já, protože vrazi přece vypadají jako každý druhý - jenže to já ne...
Ale tohle je můj příběh.
Můj.
Jen můj.
I když do něj noříš svoje dlouhé štíhlé prsty.
Ale nezapomeň...

Nevíme nevíš nikdo neví
Neptej se kam už není kdy
Za tebou kráčí Eurydiké
A nesmíš ohlédnout se jdi

Avatar
wendulka (17.6.2017 )

S touto vůní mám v koncentraci edp problém hlavně se smrtelně jedovatou dávku fialkových bonbónů. Nicméně když tu domenica nedávno přišla s informací, že v novém čistém parfému byla utlumena, nedalo mi to se nepřesvědčit na vlastní nos. A skutečně je to tak! V úvodní fázi osvěží citrusově kořenitá růžová pelargónie, aby vás vzápětí mohla zasáhnout teplá smyslná vůně skořice, která kolem vás ovine hebounký šál z vínového sametu, tvořený krotkým oudem a okvětními lístky fialek.

Fialková sladkost je stále přítomná, avšak v kombinaci s balzamickou ambrou a vanilkou konečně vytváří na mé kůži onen příjemně hladký tón cukrové vaty, jenž v koncentraci eau de parfum cítím pouze u rozprašovače, k čemuž pravděpodobně přispívá i turecká růže s vůní červeného ovoce, která ovšem v této koncentraci ukazuje i svou jemně kořenitou polohu. Zkrátka jak jsem doteď byla z Francisovy oudové kolekce spíše lehce rozpačitá, v čistém parfému si pro mě připravil naprosto dokonalý několikahodinový olfaktorický zážitek.