databáze 125514 vůní od 8668 značek a 1643 parfumérů

Noir Pour Femme Tom Ford

Noir Pour Femme
značka: Tom Ford
parfumér:
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: mandarinka, hořký pomeranč, zázvor
srdce: jasmín, pomerančový květ, růže, kulfi (druh dezertu)
základ: santalové dřevo, mastixová pryskyřice, ambra, vanilka
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
ModestMourek (06.12.2020 )

Chladivá krémová levandule přechází přes pudrovou pryskyřici na sladké zemité pačuli podbarvené tlejícími podtóny. Výdrž přesahuje 4 hodiny. Klidně unisex.

Avatar
daniela (03.1.2020 )

V temné čokoládě namáčené kousky ovoce a dokonce květiny. Tlumené a nesladké, podobně jako vnímám Velvet Orchid. Vůně se ale vydává nějakým divným směrem - hořkne, od tmavých pralinek přes sójový suk až po nahořklou vůni Panadolu baby. Dokonce je to tak temné a živočišné, že si připadám jako urostlý chlap, co v mrazivém ránu právě odtahal hromadu těžkých dřevěných špalků, vrátil se do chalupy do tepla a zakousl si čokoládou politý nesladký perník a k němu i sójový suk. Nevím jestli je to tím perníkem nebo něčím nahořklým, nebo snad živočišným pižmem, ale takhle jsem si vůni opravdu nepředstavovala. Až po nějaké hodině a půl se mi vůně líbí - objeví se čokoládový dezert, jemně alkoholová náplň a po úplném rozvonění dokonce santalové dřevo a náznak pánské Noir for Men.

Avatar
Dalia (28.4.2018 )

Našlehaná tma ... sladce kouřová, dráždivě pikantní, zlatavě jantarová, mléčně hebká magie. Krásné je to!

Avatar
viktorka_od splavu (31.8.2017 )

první zkoušení v tropickém vedru:
portské? ořechovka? čokoládový ořechový likér.. ne, dezert! opilý františek s pravým rumem, nejspíš Diplomático;-)
postupně noční omamné květiny, zlato, jantar... a medovina. uplně mám chuť se zakousnout, nabírat si toho plnou hu.. pusu a kousat a polykat... mňam! ale nosit? to by se na mě asi slétaly včely. není příliš sladká, ale hrozně "jedlá". na konci když je cítit víceméně jen santal, tak i ten je "chutný", dřívko s chomáčem cukrové vaty - teď připomíná angela.
podruhé v chladnu, to už je malinko krotší a více květinová
a než jsem se vzorku podívala na dno, změnila jsem názor: rozhodně nosit! a moc se těším, až mě bude v zimě hřát

Avatar
Fleur (18.3.2016 )

Kandovaný pomeranč a zázvor, ale nakrájené na velmi jemné kousky, lehce štiplavé a zapuštěné do hořké čokolády. Vůně na ruce doslova taje, rozlévá se kolem, je hutná a přitom lehká. A potom se začne rozvíjet koření, které vůni prohřívá: kardamom (a už chápu, proč je ve složení kulfi - přesně takhle voní mléko svařované s kardamomem při přípravě této indické zmrzliny), špetka skořice. Čokoládu střídá ambra a dřeva, vůně se zbarvuje do zlatých odstínů. V jedné chvíli mi připomněla Coco EdP, ovšem pověstná chanelovská (poněkud odtažitá) elegance je u Fordovy kompozice nahrazena vyzývavostí. První vůně značky Tom Ford, kterou bych ráda nosila.

Avatar
wendulka (27.12.2015 )

Poprvé jsem ji zkusila nedlouho po té, kdy se objevila a to byla chyba, protože ještě bylo teplo, jelikož Noir pour Femme je gurmánka a potřebuje spíš nižší teploty, aby ukázala naplno svůj potenciál a že to teda umí. Začíná svěží mandarinkovou šťávou, kandovanou pomerančovou kůrou, jiskřivým zázvorem a sladkým pomerančovým květem s podtónem jesních jahod. A pak už se rozjíždí naplno gurmánská jízda, o níž psala už Miru.

Pod nos vám někdo naservíroval křehký tmavý perník, politý vydatným množstvím kondenzovaného mléka a bílé čokolády a kromě již zmiňovaného zázvoru jej posypeme ještě pikantním kardamomem a nastrouhanými pistáciemi. A celý tenhle lahodný dezert nám prohřívá palčivá ambra s citrusově pryskyřičnatým mastixem. Vůně vytváří kolem nositelky nádherný obláček a drží několik hodin. Jen tak dál.

Avatar
jerry (30.11.2015 )

Sladce kouřové dřevo pod vrstvou gurmánsky nasládlého koření a výrazné ledové pižmo. Po rozvonění kořeněná dřevitá zakouřená ambrovka s akorát tak sladkou skořicí. Tak ta se povedla...

Avatar
Miru (25.11.2015 )

...ano, řídit se intuicí,
a přesto že je strach, někdy opravdu veliký...,
tak se to vyplácí -
poslechnout hlas srdce...
Noir Extreme Tom Ford
je skvostnej chlap,
a jeho partnerkou je nádherná
Noir Pour Femme Tom Ford
(...patří k sobě neoddělitelně,
ty dvě vůně,
přesně jako muž a žena...)
Noir Pour Femme se otvírá velice podobně, ne-li shodně jako vůně Noir Extreme,
a to tóny na ingredience bohatého zlatavého jantaru,
pryskyřicí obarvenou sytou růží, pomerančovými a jasmínovými květy s tlumenými ovocnými podtóny
delikátně kořeněnou muškátovým oříškem a kardamonem.
Už i nyní vnímáte sytost, barvy, chutě...
Onen shodný začátek ale trvá velmi malou chvilku,
v momentě se vůně totiž otočí téměř o stoosmdesát stupňů...
...na kůži najednou hltáte epikurejskou hostinu -
slazené vanilkové kondenzované mléko vyšlehané do maximálně hladké husté pěny s příchutí ještě i bílé čokolády, s kousky zelenkavých pistácií a titěrnými drobky z arašídů
nenasytně obtékající stydlivý, téměř neviditelný delikátně čerstvý dřevitý základ.
Noir Pour Femme voní jako tající zmrzlina, ale přitom na kůži labužnicky hřeje...
...pokud bude muž nasávat tuto vůni z ženiny kůže,
musí ten muž
tát také...