databáze 116720 vůní od 8384 značek a 1580 parfumérů

Méchant Loup L'Artisan

Méchant Loup
značka: L'Artisan
parfumér: Duchaufour, Bertrand
rok: 1997
určení: pro muže
hlava: pepř, lékořice
srdce: lískový oříšek, lískové dřevo, cedrové dřevo
základ: med, myrha, větvičník, guajakové dřevo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
cashic (11.8.2019 )

vůně babího léta a lékořice ve velmi příjemné podobě - hořkosladká "meducína" uhlazená guajakovým dřevem, sladká velmi přiměřeně, medově, je to spíš nasládlost vlhkého tabáku... myrha s větvičníkem jsou tu opravdu jako bylinná peřinka, cítím v ní také prohřáté obilí a suché bodláky... oříšky jsou pražené (vůně jde i trochu do kouřova) a jemně mleté...stejně jako Panenka v ní mám prosluněnou a útulnou mechovou chýši báby kořenářky... v drydownu přebírá velení vůně oříškovo-moučno-vápnitého tělového mléka, jakou si pamatuji z Bois Farine

Avatar
jerry (02.8.2019 )

Podle názvu jsem čekala něco drsného, možná až tajemného ("zlý vlk" není přece žádné "jehňátko"!), ale dočkala jsem se vůně sladce jemné, prohřáté, takové "peřinkové". Sladké dřevo se prolíná s mletými oříšky a suchými bylinami, mezi tím poletuje jemný sladký pendrek. Styčné boty s Poivre Piquant jsou víc jak znatelné (hebká sladká lékořice). Rozhodně není čistě pánská - označení unisex je přesnější Takže žádný "zlý vlk", ale spíš hebký plyšák.....navíc vykazující slušnou výdrž (což u L´Artisan rozhodně není pravidlem).

Avatar
Panenka (19.7.2017 )

S touhle vůní se ocitám u chaloupky bylinkářky stojící na kraji lesa. Přicházím tam v létě její bylinkovou zahrádkou, v níž nejvíce voní verbena, a z otevřeného okna je cítit čerstvě namletý pepř, který jemně protáhne nos. Ne, nekýchám, na to ho není dost. Přesto je tahle vonná směs dost intenzivní a než jí můj nos přivykne, není schopen vnímat nic jiného. Otvírám dveře a zjišťuji, že bylinkářka tu není. Asi někam narychlo vyběhla. Nemůžu se ale přimět počkat na ni venku - zatím si to tam prohlížím. Okny zavane jemný vánek a přinese vůni nedalekého jehličnatého lesa. Do chaloupky se začíná opírat slunce a některá z bylinek rozvěšených k usušení se sladce rozvoní. Netuším ale, která to může být. Nemůžu si pomoct a dám se do hledání. Než všechny ty bylinky očichám, vůně se mi slévají a už si dávno nepamatuju, jak která bylina voní. V hlavě mám z toho pěkný zmatek - verbena, pepř, všechny ty bylinky -i ta neznámá sladká-, sluncem prohřátý les... všechno se to slévá do opojného lektvaru, který je svěží i těžký, lehký i hutný, ostrý i sladký, zneklidňující i uklidňující. Vzdávám se. Sedám si v koutku na stoličku, opírám se o dřevěnou stěnu chaloupky, dýchám tu vůni a čekám, až se bylinkářka vrátí domů. Těším se, co mi o všech těch bylinách a vůních poví. Jestli se v lese za chaloupkou potuluje zlý vlk, to netuším. Pokud ano, doufám, že nechá bylinkářku na pokoji. ;-)

Avatar
slniecko (24.1.2016 )

Veľmi jemná, ľahko nasládla drevitá vona, taká pokojná, nenásilná, ako pokojný letný večer, kľudne unisex, aj ked označená ako pánska.