databáze 134890 vůní od 9133 značek a 1721 parfumérů

Lux Mona di Orio

Lux
značka: Mona di Orio
parfumér: di Orio, Mona
rok: 2006
určení: unisex
hlava: sicilský citron, litsea cubeba, petitgrain z hořkého pomerančovníku z jižní Afriky
srdce: vetiver z Haiti, marocký cedr, mysorský santal
základ: pižmo, ambra, siamský benzoin, bourbonská vanilka, labdanum

Výroba původně ukončena, avšak v roce 2014 došlo k reedici v kolekci Signature v novém flakonu. Design: Jeroen Oude Sogtoen

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
Miru (21.5.2021 )

...krásné.
protože vůně na mně začíná odzadu -
hedvábný benzoin s vetkaným křehoučkým vetiverem se zlatistým žilkováním vanilky,
hedvábné nadýchané labdanum prokropené cedrovými slzami, jež dodávají vůni svěžest, lehkost a
jas
A až nakonec se na mně objeví první řádek - citrusy zbavené trpkosti a hořkosti, pouze hladká zelenavo světlounká žluť hebce kyselých plodů, s mohérovým naoranžovělým lokem petitgrainu.
...ano, je to
světlo...
(orientální, velmi příjemně křehce zeleně dřevitá vůně)

Avatar
Fleur (22.7.2020 )

Nevypočitatelná citrusová rovnice s překvapivě pryskyřičnatým výsledkem.
Čerstvě nastrouhaná kůra z 1 limetky a 2 citrónů + 3,333 ml esenciálního oleje z hořkého pomeranče + 5 jantarově průsvitných úlomků ambry + 1 kapka fermeže + prázdná skleněná zkumavka od vanilkového lusku s 27 mikroskopickými zrnky na dně, vynásobeno třemi jemnými chloupky z rezavého kožíšku třítýdenního koťátka = Shalimar s pižmovou stopou, bez květin a zakouřeného kadidla. Komu ve výsledném součtu vyšla Orange Star bez jiskřivosti, musí pro správné řešení ještě dělit třemi a přičíst půl lžičky vláčného lesního medu s pryskyřicí.

Avatar
Renusatko (15.8.2017 )

Lux je krásně složená vůně. Je úžasná, ale jen do chvíle než přiblížím svůj nos ke kůži. Začíná mistrně složenou vůní citrusů, hned je vidět, že jde o vybrané kvalitní vůně z různých koutů světa. Přemýšlím, co se to do vůně vkrádá za rušivý tón, který se prodírá citrusy čím dál víc. Jasně. Je to pižmo ve své ošklivé a zpocené podobě. Cítím ho jen, když se přiblížím k ruce, ale opravdu rušivě. Tak čekám a doufám, že jeho vláda brzy pomine. Bohužel se drží zuby nehty. Když přijdou na řadu moje oblíbené složky ambra a vanilka, tak se stáhne, ale pořád tam je. V téhle fázi už bych mohla vůni nosit. Veliká škoda, protože si úplně umím představit tu nádheru bez něj.

Avatar
wendulka (25.7.2015 )

Původní verzi jsem bohužel nestihla poznat, nicméně pokud toto měla být přírodní a zářivá citrusová vůně, čekala jsem větší výbuch. Masitou dužinu jako např. v několika vůních April Aromatics tu nepotkáte vůbec, jen nastrouhanou, i když čerstvou citronovou kůru s citrusově nazelenalým petitgrainem se suchými dřevitými podtóny vetiveru a cedru, kterou promícháme s bílým pižmem.

Po delším rozvonění, kdy se přidá kastoreum, nám z citrusů zůstane už jen ta kůra a malinko oschne a vůně se rozehřeje. To mi Lux začíná připomínat Ambra di Luna, jenom tady ta ambra není tak sladká a santal není zdaleka tak mléčný. A skrze pudrově pryskyřičnaté tóny a vanilkový benzoin musím uznat, které tady na rozdíl od Monegala cítím, musím zároveň uznat, že by se to dalo brát i jako moderní variace na Shalimar bez kadidla.

Avatar
jerry (02.6.2015 )

Masitými žlutými citrony obsypaný citronovník včetně větviček, lístků a mízy, postupně nasládlé suché dřevo s trochou pudrového pižma a zakouřené pryskyřice. Po několika hodinách sladkou ambrou nasáklé dřevo. Vůně působí dojmem vysloveně "husté" konzistence.

Avatar
Mitzi (18.1.2015 )

Vůni jsem kupovala naslepo podle původní verze. Z té jsem kdysi dostala velký vzorek a od té doby jsem se těšila, až se znovu začně vyrábět. Bohužel se reformulace dotkla nejen flakónu a ceny (flakón se zmenšil, cena zvýšila), ale dotkla se i citrusů a to je hanebnost!

Škoda, že jsem nestlihla ulovit tu první verzi, nová je jen odleskem původního svitu. Nepovedlo se ji obnovit takovou, jaká byla. Není špatná, líbí se mi, ale není to už LUX.

Flakón považuji za velmi krásný, osobně se mi líbí víc než původní hranatá verze. Jen je mi líto, že s Monou odešla i nezaměnitelná záře a rukopis mistra Roudnitsky.