V naší databázi nejdete celkem 101094 vůní od 7870 značek a 1427 parfumérů

Le participe passé Serge Lutens

Le participe passé
unisex unisex
složení:
egyptský balzám, pryskyřice, ovocné tóny
Tito uživatelé vůni: Mají (6) Chtějí (0) Chtějí zkusit (7)
Diskuze:
Serge Lutens (Značky)
Komentáře Komentáře k vůni (6):
Avatar
29. listopad 2018 jerry píše:

Na oheń příhodíme pár hrstí suchého jedlového jehličí a do kastrolu s připáleným kandovaným ovocem nasypeme kari koření, přidáme silný bylinný likér, ambru a kousky suché pryskyřice....rozpustíme, párkrát promícháme, naplníme do flakónů a postavíme na poličku vedle Arabie, Ambre Sultan, Fille en Aiguilles, Feminite du Bois a Bois et Fruits. A v jednom flakónku tak budeme mít od každé z těchto vůní něco (i když já je radši "odděleně").

Avatar
28. listopad 2018 wendulka píše:

Je skutečně výletem do minulosti. Nejsou jimi však uplynulé události, nýbrž vzpomínková přehlídka stávajících Lutensových vůní. Pozdravíme se s děvčetem v jehličí, potkáme švestky s cedrem z původní Femnité du Bois, přiťukneme si sklenkou bylinkového likéru ze Chergui, ucítíme i stejnou vůni tabáku a tím vším se jako černá niť proplétá stopa připáleného lékořicového pendreku z Forreau Noir. Vše v souhrnu vytváří příjemnou uklidňující orientální vůni.

Avatar
08. říjen 2018 Fleur píše:

Tohle je opravdu příčestí minulé, vyjadřující uplynulé události, děje, stavy. Patří jazyku z doby před stavbou věže v Babylonu. Někdo sice může cítit orientální pryskyřice, někdo hnědou pryskyřici vytékající ze zářezu do kůry staré slivoně, někdo datlový sirup a jiný švestkovou omáčku s perníkem, význam však zůstává stejný: uklidňující vůně, která připomíná něco důvěrně známého z dětství. Radost není zakletá do vzpomínky, ale do samé podstaty paměti, která dokáže selektivně i to původně nepříjemné přetavit v hezké. Nikdy mi nechutnala lékořice, ale v kombinaci s připálenými povidly, vůní tabáku a štiplavostí prvního suchého listí páleného na zahradě vnímám černou stopu lékořicového pendreku jako nitku, po které v příčestí minulém okouzleně a opatrně ručkuji nad propastí zapomnění až někam do dětství. Bois de violette, Bois et fruits, Féminité du bois jsou jako tři pohádkové sudičky, které mě na tuhle cestu vypravily.

Avatar
05. říjen 2018 blackviolet píše:

Serge Lutens se vrátil ke kořenitým, dřevitým, orientálním vůním, které tak dobře uměl. Jako Chergui nebo Ambre Sultan. V Participe Passé nám připravil v úvodu hořký bylinkový nálev, který připomíná sirup proti kašli. Přidal do něho pryskyřici i s jehličím a trpce sladký ovocný tón, něco jako švestky a brusinky naložené v likéru. A trochu kouře z doutnajícího dřeva. Vůně je trochu lineární, ale s dlouhou výdrží, i když se drží spíš blíže u těla.

Avatar
30. září 2018 Cervanek píše:

Tady to Serge dost přehnal se silnými náložemi sušeného ovoce, něco květin, které se marně snaží prodrat přes enormní dávky balsamických pryskyřic s trochou lékořice, ale i kávou v džezvě připravované. Nicméně, vůně je to velmi zajímavá, pořád se musím očichávat a nasávat ji z prostoru.Le Participe Passé nebo-li "příčestí minulé" mi připomíná nedávný výlet do kosmopolitního historického Krakova s hradem Wawel, od kterého je pár kroků parfumérka Lulua ve Starem Miaste, kdy ul. Jozefa poznamenaná historií na hranici Starego Miasta a Kazimerze s galeriemi,book shopy s tématickými výstavami, hospůdkami, starožitnictvími, domy zarostlými břečťanem a čajovnou. Za ní pak začíná velmi navštěvovaná čtvrť Kazimierz, tedy nezapomenutelné židovské město,ve kterém se čas tak nějak zastavil jako v LPP a připomíná atmosféru Jeruzaléma.

Avatar
12. září 2018 milacka píše:

Serge Lutens namiešal tentokrát jantárový elixír balzamickej živice s ovocnými tónmi. Sirup hustne, šíri okolo seba teplú, ľahko kmínovo štipľavú arómu. Serge vytiahne z koženej brašne fľašku Coca Coly, upije si z nej a zbytok vyleje do rýchlo hustnúcej zmesy, pretože už cítiť jemne pripálený karamel. Za svet si nevie spomenúť, či pridal aj melasu, možno by sa aj hodila. Alebo kúsok horkej čokolády? Otvorí opäť koženú brašňu, ale vo vnútri je už len jej prázdny pokrčený obal. No nič, aj bez nej bude elixír výborne chutiť.

Balzamická nahorklá korenistá vôňa s koženou textúrou a ľahučkými drevitými chypre tónmi.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Guerlain
od: domenica, 17.únor 2019
Tauerville
od: Cervanek, 17.únor 2019
Sana Jardin
od: wendulka, 16.únor 2019
Parle Moi de Parfum
od: wendulka, 16.únor 2019
Tom Ford
od: Beverly, 16.únor 2019
Roger & Gallet
od: jerry, 16.únor 2019
Guerlain
od: jerry, 16.únor 2019
Profumum Roma
od: daniela, 15.únor 2019
L'Artisan
od: daniela, 15.únor 2019
Heeley
od: wendulka, 15.únor 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod