databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

Le Bouquet de la Mariée (Extrait de Parfum) Guerlain

Le Bouquet de la Mariée (Extrait de Parfum)
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2015
určení: pro ženy
složení: andělika, růžový pepř, citrusy, sladké mandle, růže, pomerančový květ, pačuli, vanilka, bílé pižmo, kadidlo

koncentrace čistý parfém, objem 125 ml, cena 750 euro, flakón Baccarat

Diskuze:
Guerlain (Značky)
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (20.10.2019 )

Mandle s vanilkou a troškou ružového korenia. Možno ešte skôr mandľový likér - ten dojem tomu pridáva tipujem archangelika. K tomu výzdoba z pomarančových kvetov. áno, táto vôňa je pocitovo sladko-biela, alebo možno sladko-smotanová.

Avatar
daniela (23.1.2018 )

Vůně Le Bouquet de la Mariée mi připadá docela obyčejná. Hezká, to ano, ale nic světoborného, co jsem si původně představovala pod tím speciálním názvem a také speciální cenou. Jako hlavní vnímám vanilku, ze začátku jako dortík - řez s vanilkovým krémem a mandlemi v cukru nebo ještě lépe v sypkém cukříku. Nejvíce mi vůně připomněla Cinému od YSL, kromě vanilky je tu i ovocný nádech. Když už se mi vůně zdá až moc vanilková a přeslazená, objeví se tóny, které sladkost trochu ztlumí. Pomerančové květy, trochu koření, citrón (ale i trošku medu, náznak L'Instant EdP?) a také něco čistého, jako by nevěsta vyšla čerstvě ze sprchy... Vlastně je vůně po rozvonění chladivá, stále s výraznou vanilkou a já si vzpomněla na Ange ou Démon a vanilkovou zmrzlinu... V této chladivé podobě drží pak nejdéle.

Až po několika zkoušení jsem pochopila smysl této vůně. Je krásná, sice pořád "obyčejná", ale romantická a zároveň luxusně propracovaná. Nevěsty určitě chtějí vonět přitažlivě, romanticky, draze - a přitom "normálně" - i když to bude nevěsta z Parfumánie libující si ve zvláštních kreacích, tipuju, že si pro svůj svatební den vybere takovouto vůni raději než jinou ze své poličky, s kterou by voněla jako zatuchlý sklep, arabské tržiště s datlemi a kari nebo jako by zrovna přišla od zubaře po vrtání a plombování zubu. Na takové vůně bude dost času po svatbě. Ve svatební den bude nevěsta vonět sladce, přitažlivě, luxusně a voňavě pro svého muže i přijatelně pro svatební hosty.

Avatar
wendulka (25.2.2016 )

U vůní Guerlain se většinou setkávám s tím, že se koncentrace edp a čistý parfém od sebe při zběžném přičichnutí od sebe nijak zásadně neliší, ale pro svatební vůni to u mojí kůže neplatí. Rozdíl je patrný ihned po nástřiku, tím pádem si díky výraznějšímu bergamotu, jiskřivějšímu růžovému pepři a andělice užijete mnohem víc už úvodní hořkosladký tón, který záhy přejde do mandlí, obalených ve vrstvě bílé čokolády (tonka) a cukrové polevě z růže, pačuli a pomerančového květu.

Avšak zatímco Le Plus Beau Jour de Ma Vie jsou výraznější mandle s bílou čokoládou, v Le Bouquet de la Mariée dominuje sladký pomerančový květ se silnější vrstvou zkaramelizovaného cukru, pod nímž lze teprve tušit, že se jedná o svatební mandle. A i když jde čistý parfém zcela jednoznačně víc do prostoru, ani v tomto případě nepůsobí vůně vůbec přeslazeně, neboť i zde sladkost cukru a vanilky tlumí obláček bílého pižma s hřejivě osvěžujícím neroli. Nechápu, co na něm Turinovi vadí. Je nádherný.