databáze 117073 vůní od 8401 značek a 1581 parfumérů

L'Ambre des Merveilles Hermès

L'Ambre des Merveilles
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2012
určení: pro ženy
složení: ambra, labdanum, pačuli, vanilka

design flakonu: Serge Mansau

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (20.4.2020 )

Co mají společného Bronze Goddess, Soleil Blanc, Terracotta Le Parfum a třeba Mayotte? Že s nimi lidé běžně asociují pobyt na pláži, opalovací mléko, dovolenou.
Jenže.
Opravdu trávíte dovolenou pravidelnou reaplikací silně parfémovaného opalováku, držíte v ruce čerstvě rozpůlený kokos a cítíte kolem hodně vanilky?
Já třeba na sebe dám opalovák maximálně dvakrát, skáču ve vlnách, ležím na obyčejné osušce na písku a nechávám slunce ze zahřáté kůže s pozůstatky opalováku usušit kapičky mořské vody, cítím příjemně šimrající paprsky slunce a sůl ve vzduchu.
A tohle je L'Ambre des Merveilles. Reálná dovolená bez Photoshopu. Jemná hřejivá ambra, lehce zkaramelizovaná vanilka a slaná mořská voda.

Avatar
wendulka (30.4.2016 )

Citrusům se vyhnula úplně. Od Eau de Merveilles si ale v úvodu vypůjčila obláček najemno namletého pepře s jehličnatým cedrem a po rozvonění především ambru, tvořenou labdanem s podtóny surového kakaa a vanilkou. Z Elixiru si zase vzala krotké pačuli a kapku karamelu, i když ten její není ani v nejmenším připálený, ale naopak je krásně hladký. Výsledkem tak je zlatavě pryskyřičnatá ambrovka se sladkým kořením a dřevem, která ale ani v nejmenším nepůsobí přeslazeně jako řada ambrovanilek a příjemně zahřívá. Jen je škoda, že Eau des Merveilles následuje i vývojem intenzity (tj. do prostoru jde jen v první polovině v té druhé už je stejně intimní) a výdrží.

Avatar
jerry (14.4.2016 )

Sladší sytá (až hustá) vůně spojující nasládlé, sluncem prohřáté, dřevo plné pryskyříce, teplou kořeněnou ambru a malou karamelovou „špičku“. Přesto ale vůně není vysloveně sladká – od samého začátku je znatelný pepřový prach, který sladkost sráží a vůni odlehčuje. Působí na mě stejně úžasným relaxačně-energizujícím, leč hebkým, způsobem jako Elixír des Merveilles či Theorema – prostě jako „zlatá“ vůně…

Avatar
slniecko (20.10.2015 )

Na začiatku nárez veľmi suchej, ale výraznej, nesladkej ambry, po pomerne krátkej dobe sa úplne zvrtne do ozvláštnenej vanilky, ktorá na mojej koži urobí efekt neuveriteľne podobný Inside od Trussardiho. Výdrž skôr stredná, tak 3-4 hodiny.