databáze 143527 vůní od 9515 značek a 1813 parfumérů

Kyoto Diptyque

Kyoto
značka: Diptyque
parfumér: Carlin, Alexandra
rok: 2021
určení: unisex
složení: kadidlo, turecká růže, vetiver, červená řepa

The Grand Tour Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
slniecko (13.10.2021 )

Hm, no, niečo červené určite. Na ríbezle je to príliš zeleninové, na cviklu (červenú repu) moc ovocné. Ale spolu s vetiverom sa to fakt blíži skôr k tej surovej repe. Do toho tmavá ruža, ktorá znova v súvislosti s tým vetiverom pôsobí ako temnezelený krík s tmavočervenými ružami. Je to celé veľmi pekné, elegantné a originálne (aj keď som si mimovoľne spomenula na Rose & Cuir od Malleho, ale tá je "svetločervená", kdežto táto vyslovene "tmavočervená"...ale kúsok štýlovej príbuznosti by tam možno mohol byť). A drží ako pribitá.

Avatar
Martula (10.10.2021 )

Ćervená řepa? Spíše bych tipovala na rebarboru nebo vyzrálý červený rybíz, jak píše i blackviolet. Počáteční svěží nakyslost se velmi rychle zabalí do hladkého a chladivého kadidlového kouře, ze kterého probleskují tmavě rudé růže. Jako celek je to až překvapivě kompaktní a zaoblené. S velmi dobrou výdrží.

Avatar
blackviolet (13.9.2021 )

Krásná počáteční svěží bylinková nakyslost zelených červeně žilkovaných listů, možná červené řepy, ale mohl by to být i šťovík nebo červené kuličky rybízu pod listy. Závan pepřové pikantnosti. Skoro současně i růže a kadidlo, které se nederou do popředí, ale podřídí se celku, do něhož ještě zapadá zemitě dřevitý a zelený vetiver. Jednoduché a a moc příjemné, navíc s dlouhou výdrží.