databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

Jasmin et Cigarette Etat Libre d'Orange

Jasmin et Cigarette
značka: Etat Libre d'Orange
parfumér: Maisondieu, Antoine
rok: 2006
určení: pro ženy
složení: absolut jasmínu, tabák, seno, meruňka, tonka, kurkuma, cedr, ambra, pižmo
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
Fleur (12.2.2020 )

Pošmourné deštivé počasí, ve kterém se nikomu nechce ven, snad jen na cigaretu vyšlukovanou pod přístřeškem hospody a pár rychlých kroků k popelníku, který zůstal na venkovním stole. V popelavě kalné vodě krouží nedopalky jako turistické parníčky na přehradě, liják do popelníku nekompromisně smetl i pár bílých kvítků pustorylu z okolních keřů. A zničehonic vysvitne slunce, vůně vlhkého tabáku a popela se rozptýlí stejně jako mraky na obloze. Všichni kolem si dávají žlutou limonádu, sladké bublinky štípou na patře i v nose, vzduch voní jasmínem a trošku i citróny. Při prvním zkoušení před deseti lety jsem si vybavila tenké dámské cigarety EVE, ozdobené květinovým motivem nejen na krabičce, které byly u nás kupodivu k dostání v 80. letech. Za dnešní připomenutí děkuji Luně.

Avatar
Janulik03 (01.3.2019 )

Neviem, ani nechcem opisovat vone, ale po tom čo som si tu o nej prečítala, idem niekam ovoňať. Som stratená.

Avatar
Biely kvet (28.2.2019 )

... zbadala som poodchýlené dvere do knihovne. Bola som na zámku, police s knihami siahali až po strop. Zostala som stáť v nemom úžase. Takýto pohľad ma vždy fascinuje.....a zrazu som ho zbadala - starý bielovlasý pán sedí v kresle a plní si fajku tabakom. Musí to byť fajnový tabak, krásne vonia. Keď ma zbadá, elegantným pohybom pokynie ku kreslu naproti a ja si doň - trochu zhypnotizovaná - sadám. Zacítim jemnú pižmovodrevitú vôňu. Fascinuje ma jeho pohľad.....pohľad jasnomodrých studených očí, v ktorých sa zároveň s chladom zračí porozumenie. Deja vu....toto som už niekedy zažila, ja ho poznám....ale odkiaľ, na to si neviem spomenúť, mám pocit, že ho poznám odjakživa...Pozeráme na seba bez slov a pritom s nevídaným pochopením. Zrazu zaveje vietor, záclony sa rozhojdajú a dnu prúdi čerstvý vzduch prevoňaný jazmínovou vôňou...jej spojenie s jemným tabakom je neuveriteľnľ sexi....Starý pán vyberie z vesty hodinky, pozrie sa na ne a nebadane sa na mňa usmeje. Vtom precitnem a uvedomím si, že sa musím ponáhľať domov, aj keď najradšej by som zostala... Pri dverách sa ešte otočím, chcem sa rozlúčiť. Vidím však už len prázdne starožitné kreslo. Keby sa okolo mňa nevznášala tá opojná tabaková vôňa s jazmínom, myslela by som si, že sa mi to celé snívalo. Akosi podvedome tuším, že naše stretnutie bolo posledné. Ale nikdy naň nezabudnem....vďaka vôni Jasmin et Cigarette a vďaka @Luna.

Avatar
Luna (01.2.2019 )

Nevím, jak začít…Já jsem opravdu nečekala, že se zase potkáme. Ano, dobře si pamatuju ten zvláštní pohled, jako by někdo rozsvítil velkou modrou žárovku a chtěl si prosvítit skrz mou lebku. Tehdy jsem na to myslela intenzivně celý týden, protože takhle se na mě roky nikdo nepodíval. Bylo to ale tak strašně příjemné, nemohla jsem skoro dýchat, celé dny jsem myslela jen na ty hypnotizující oči a zároveň jsem věděla, že by bylo vůbec nejlepší, kdybych to nechala odplynout do dálky. Jenže to nešlo. Nešlo to hned. Trvalo to týdny, měsíce…A když už nastal klid a rozplynuly se představy, ucítila jsem ve své blízkosti něco, jako když košili vypranou v květinové aviváži posypete plným popelníkem. “Pamatuješ si na mě?”

Avatar
viktorka_od splavu (12.1.2019 )

zpočátku pěkné jasmínové mýdlo, zdá se oblé a čisté - ale vtom se přidá něco suchého tabáku. drolivé sucho nabývá na síle, není to dým, spíš prach. no.. nenadchla
asi jako kuchyňský balkon u silných kuřáků v předvánočním úklidu - v chladu uskladněné ovoce v bedýnkách, studený lahváče, cigára a vajgly v rok nemytým popelníku.. zapomenutý cigáro rozmočený.. mýdlová voda a pěkně to pošudlat, co je mokrý, to je čistý

Avatar
jerry (11.8.2018 )

Vůně nabízí přesně to, co název slibuje - cigarety, jasmín a ještě přidanou hodnotu… Ale žádné vajgly, žádný indolický jasmín, nýbrž suchý tabák vydrolený z cigarety na jasmínové okvětní plátky. Postupně se začal vkrádat další výrazný tón - něco neobvyklého, ale přesto hodně povědomého - a při pohledu do složení mi cvaklo…prášek z kurkumy a sušené meruňky. Tuhle dvojku bych sice v parfému normálně nehledala, ale sem sedne dokonale. Dojezd je pak nasládlý, hladce dřevitý. Ovšem jako parfémem jsem si zpočátku nebyla jistá...…je to taková vůně-nevůně - ale moc příjemná… Po třetím zkoušení bylo náhle jasno - jo, líbí, a moc. Myslím, že v soutěži o lehce dekadentní parfém by navíc oprávněně aspirovala na čestné umístění.

Avatar
daniela (20.7.2017 )

Od začátku síla - směs jasmínu a meruněk, je to výrazné a je to vlezlé. V této směsi se dá postupně rozeznat odér cigaretového kouře, ne čerstvě ve vzduchu, ale spíše jako pach v bytě silného kuřáka - line se z koberců, tkanin, s příměsí saponátu. Takhle to bývá cítit ve starších hotelech, kdy se člověk po celodenní túře vrací na večeři a vejde do vstupní haly s odpočívadlem...

Avatar
andry (28.4.2015 )

Někdo dal použitou Pedro žvýkačku do krabičky od šňupacího tabáku, která ještě nebyla úplně prázdná. Žvýkačka se pěkně obalila a zbytek tabáku už je nepoužitelný, i kdyby se byl býval dobrovolně oddělil od růžového gumového cucku, protože od něj dost zásadně načichl. Nejde o sladký dýmkový tabák jako v jiných vůních, ale o poněkud levnější, drsnější verzi. (Marně) přemýšlím nad využitím této vůně a vkrádá se mi na mysl zejména „pro zajímavost“. (P. S.: Po cigaretách ani památky; nekuřákům zkouška umožněna bez újmy.)