databáze 118052 vůní od 8443 značek a 1588 parfumérů

Halfeti Penhaligon's

Halfeti
značka: Penhaligon's
parfumér: Provenzano, Christian
rok: 2015
určení: pro ženy
hlava: grep, bergamot, zelené tóny, pelyněk
srdce: levandule, kardamom, kmín, muškátový oříšek, šafrán, fialka, skořice, růže, jasmín, cypřiš, konvalinka
základ: kůže, oud, ambra, pryskyřice, cedrové dřevo, pačuli, tonka, vanilka, santalové dřevo, pižmo

Trade Routes Collection

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
blackviolet (09.12.2018 )

Kořenitá orientálka se svěže zeleným tónem, nasládlým kardamomem, římským kmínem, muškátovým oříškem a šafránem, do které se vplétají kožené a dřevité tóny oudu a cedrového dřeva doplněného jehličím. Květinové srdce se spíše tušenou rudou růží a pačuli nás zavede do samého nitra orientu spolu s pryskyřičnou ambrou. Koření postupně mizí a jeho místo zaujímá tonka a vanilka.

Avatar
ModestMourek (10.11.2018 )

Po nanesení parfému na ruku mě přivítaly otravně sladké zakouřené oříšky, z kterých se mi dělalo zle. Snažím se vždy popsat celý vývoj vůně, ovšem tento parfém jsem musel okamžitě smýt z ruky. Byl nesnesitelný. Mimochodem, značně připomínal Velvet Oudh (Afnan).

Avatar
wendulka (24.1.2016 )

Vůně nese stejnojmenný název jedné turecké vesnice, jíž protéká řeka Eufrat, kde v těchto místech lemuje její břehy specifická odrůda růží, které jsou tak intenzivně temně karmínové, že vypadají jako černé. I zadoufala jsem v růži - naivní, já vím :) . Žádná růže v ní pochopitelně není. Začíná směsí trpkého bergamotu, pelyňkové hořkosti, muškátového oříšku a špetky živočišného kmínu. Kupodivu to však ale není další oudovka jako As Sawira, jak jsem se původně trochu obávala.

Naopak se už po pár minutách dočkáme alespoň toho černého sametu, jenž růže z Halfeti vzhledově evokují. Vytváří ho šafránový prach, lehce připalená skořice, fialka a krotký oud. V základu se pak už jen přidá trocha drhnoucí kůže s prašnou zemitostí pačuli a pikantním cedrem. Pro mne je Halfeti coby sametová dřevitá orientálka z celé Trade Routes Collection jednoznačně nejlepší a není vyloženě pánská. Komu se líbí Cicatrices (LM Parfums) by měl taky vyzkoušet, řekla bych že mají pár styčných bodů.