databáze 112707 vůní od 8289 značek a 1554 parfumérů

Habit Rouge Dress Code Guerlain

Habit Rouge Dress Code
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2015
určení: pro muže
hlava: bergamot, neroli, růže
srdce: koření
základ: kůže, dřevo břízy, oud, tonka, vanilka, pralinky
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
wendulka (07.2.2016 )

Ne, že by se mi Habit Rouge v koncentraci čistý parfém nelíbila, ale přece jen je na můj vkus hlavně díky pačuli a kůži v něm podobně jako edp pořád pánská. To v případě varianty Dress Code vůbec neplatí. Stejně jako blackviolet cítím hned v úvodu shalimarovský bergamot s kapkou hořkého neroli. Hned zatím začíná prosvítat kůže z Habit Rouge se dřevem, okořeněné nasládlou, najemno namletou skořicí a kardamomem.

Oproti klasice tu kůže díky husté mandlové tonce z L´Homme Ideal a čokoládovým pralinkám mi z ní kůže nevystupuje tak výrazně a vůně mi tak vyzní spíš unisexově, přičemž koření, vetiver a lehce drhnoucí březové dřevo v základu ji nenechají sklouznout do přeslazenosti až ulepenosti, jako na mně bohužel prvních 8 hodin voní "ideální muž", než se uklidní. Ano, tohle je moderní pánská vůně, která ovšem nepostrádá klasickou guerlainovskou nadčasovost, o níž se zmiňovala Mitzi.

Avatar
Mitzi (28.12.2015 )

Dokonalé spojení nadčasové klasiky s aktuálním pojetím pánských vůní z dílny Thierryho Wassera (konkrétně mám na mysli L'Homme Idéal).
Vnímám měkkou kůži s růží, vetiver, nové koření, kardamom, skořici, špetku lékořice a snad i koriandru, cítím hebký santal s vanilkou, všechno to je přítomné a přitom se to nepřekřikuje... poměr všech složek je to, co dělá z téhle vůně víc než "další v řadě". Je to návykové jako kvalitní čokoláda.
Pojem "Dress code" někdo vnímá jako diktát, přežitek, já ho cítím opačně. Pozitivní stránka "podobného oděvu" je setření majetkových rozdílů. Díky tomu vynikne charakter nad formou, obsah nad obalem. A to je přesně případ Habit Rouge Dress Code.
Excelentní výdrž na oblečení přesahuje 12 hodin. Nádhera!

Avatar
blackviolet (08.10.2015 )

Moderní klasika, která nezapře, že je to Guerlain. Povedená odnož, která má jedinou chybu, a sice tu, že je to limitka. (Zatím.)
Důvěrně známý guerlainovský bergamot v úvodu vzápětí vystřídá kořenitý tón a trocha kůže, do níž probleskuje růže. Koření se pak zjemňuje a navrch dostává gurmánka - vanilková, mandlově tonková a čokoládová. Úplná gurmánka se z ní ale nestane, pořád je tady ten kořenitý tón, který dostane ještě dřevitý nádech. Má v sobě něco z Habit Rouge, něco z Heritage a dokonce něco z Shalimaru. A řekla bych, že balancuje na hranici unisexu. Plusem je taky výdrž, která je za hranicí 12 hodin. Může se líbit jak mladým mužům, tak generaci, která si oblíbila klasické Guerlainy.