databáze 110780 vůní od 8244 značek a 1541 parfumérů

Forbidden Games Kilian

Forbidden Games
značka: Kilian
parfumér: Becker, Calice
rok: 2012
určení: pro ženy
hlava: jablko, broskev, švestka, skořice
srdce: bulharská růže, bourbonská pelargónie, půlnoční jasmín
základ: madagaskarská vanilka, laoský med, opopanax

kolekce In The Garden of Good & Evil

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
euridike (05.4.2019 )


Ty zakázané hry.
Podivné hry.
Hry pro dva.
Potmě a potichu.
Na dotek.
Pomalu a…
Potichu?
Všechno je přítomné a neodpustitelné.
Všeho je na rozdávání.
Přezrálé broskve, které zkoumavě hladíš prsty, dávno zapomenuté druhy koření do andělského prachu, hluboce rozevřený květ orchideje, z něhož pomalu vytéká ambrový nektar.
Na věčné vteřiny je všeho přespříliš.
Přespříliš omamné horké sladkosti, která naléhavě protepává tmou.
Ale to je přece esence toho všeho.
Prostředek i cíl.

Řekni… Jak je Ti?

Avatar
Renusatko (25.1.2019 )

Svěží a ovocný začátek, kterému vévodí švestka,. Přidává se růže, ale vůbec bych ji neviděla jako bulharskou. Chybí ji tady ta omamnost a výraznost. Jasmín je také spíš lehký, jen navodí ve vůni květinový tón. Se zvláštním důrazem se neustále prosazuje jablko. Je kyselé, šťavnaté, až jsem přemýšlela, která složka tam může dělat tak citrusovou vůni. Naštěstí jí umírňují vanilka a med. Líbí se mi, přijde mi zajímavá. Je vlastně krásně vyvážená. Nakonec není ani kyselá, ani sladká, ani kořeněná. Někdo by řekl neškodná.

Avatar
jerry (10.12.2017 )

Květiny naložené v rozehřátém medu, slupka z červených čerstvě upečených jablek a ořezané pastelky. Jsem z ní v rozpacích - vůně je to nepochybně kvalitní (nevyznívá lacině, žádná stopa po syntetice), ale čekala jsem mnohem víc než teplou sladší ovocnou květinovku beze stopy originality, zato s vytrvalostí až otravnou.

Avatar
wendulka (09.4.2016 )

Původně jsem jí označila jako Kilianovu úlitbu davům, které se snaží nalákat od mainstreamu k sobě. Sice pořád platí, že není tak propracovaná, jako vůně z černé kolekce, nicméně se mi líbí, že se s výjimkou prvních pár minut nesoustředí na šťavnaté jablko, i když jak název její tak i samotné kolekce to teoreticky naznačuje, ale na sladkou pečenou švestku, přesněji řečeno na lehounlince připálená švestková povidla, kořeněná teplou, živočišnou skořicí. Pod jejím nánosem potom po rozvonění odhalí medově sladkou, nikoliv však ulepenou růži s pelargónií. Jen u té vanilky v základu, se mi nechce moc věřit, že je madagaskarská a spíš než opopanax cítím mainstreamový cedr.