databáze 134870 vůní od 9131 značek a 1721 parfumérů

Follow Kerosene

Follow
značka: Kerosene
parfumér: Pegg, John
rok: 2016
určení: unisex
složení: kávový bob, vanilka, benzoin, tonka, rostlinná šťáva, ambra
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
ModestMourek (21.10.2021 )

Hutná kávová gurmánka. Po závanu kávového likéru následuje nádherná čerstvě namletá arabská káva, hořká, kouřová, nesladká, která zvolna sládne badyánovými perníčky okořeněnými vanilkovým luskem. Projekce je slabší, výdrž přesahuje 4 hodiny.

Avatar
jerry (29.3.2021 )

Tekutý kávový krém s malou kapičkou sladkého likéru, pomalu vytékající z hořkočokoládové pralinky. Kolem víří vůně čerstvě namleté kávy s kardamomem. Vůně sama o sobě lahodná, ale spíš ve smyslu chuťovém. Bohužel pro mé čichové buňky po rozvonění už tak příjemné nejsou sladkokyselé zelené tóny (ze všeho nejvíc mi připomínají šťávu z aloe) a výrazná sladká připálenina. O originalitě vůbec nemůže být diskuse, neznám druhou takovou.

Avatar
wendulka (27.1.2017 )

Z kávových vůní byla pro mě dosud vrcholem l´artisanovská Noir Exquis, i když tam zrovna nemá úplně sólo jako ostatně všude. Nyní má ale vážného konkurenta v podobě Follow, neboť zde tomu tak je. Nečekejte však žádný šálek espressa - pražené kávové boby, které v kombinaci s vanilkou a mandlovou tonkou použil, totiž na mně voní jako autentické ledové kaštany, alternativně i jako Kofila. Po rozvonění sice trochu uvolní místo javorovému sirupu s ambrou, čímž posílí i kumarin v tonce, přesto káva zůstává přítomná až do konce.