databáze 130350 vůní od 8908 značek a 1679 parfumérů

Floriental Comme des Garçons

Floriental
značka: Comme des Garçons
parfumér: Copperman, Emilie
rok: 2015
určení: unisex
složení: růžový pepř, švestka, kadidlo, labdanum, santalové dřevo, vetiver
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (17.8.2020 )

...teplé a současně pepřem chladivé, kadidlo.
A malířská paleta se zbytky už zasychajících barev...
Vůně pro bohéma do výtvarného ateliéru.
...a nebo, ano, jak píše ve své recenzi jerry .
Takže nic pro mě. Moje duše nelétá v oblacích...

Avatar
wendulka (02.8.2020 )

Díky Lutensovým Fille en Aiguilles a Chypre Rouge jsem dlouho žila v přesvědčení, že rudooranžové jehličnaté vůně vedou jen do hlubokých temných hvozdů. Až Floriental mě zavedla bosky na romantickou lesní procházku za letního soumraku, vedoucí podél zurčícího potůčku po pěšině vystlané kobercem z rezavého borovicového jehličí a zásobou sušených švestek, macerovaných v alkoholu se skořicí a hřebíčkem.

Avatar
Luna (10.5.2018 )

Vždycky jsem si přála v létě nosit nějaký zajímavý dřevitý parfém. Nic se nevyrovná tomu pocitu procházet se letním lesem, po koberci z jehličí a nehat sluneční paprsky vykukovat v nepravidelných intervalech zpoza kmenů. Ale všechny dřevité parfémy byly buď moc sladké, moc pánské nebo moc Lutens. Pak ale někoho napadlo vměstnat do flakonu nejen letní les, ale také ten pocit, který zažívá každá malá holčička, která tajně vleze do máminy skříně. Rychlé zkoušení bílého o 10 čísel většího kostýmku, na ruce naházet deset náramků, visací náušnice a tancovat před zrcadlem. Já jsem si u toho vždycky zpívala písničku "Léto léto mý", samozřejmě jsem si vymýšlela text, takže v něm určitě zaznělo i slovo švestka, kadidlooo, santááál a růžový péééépř... To kecám, ale ty složky tam jsou. A tančí jim to skvěle!

Avatar
jerry (27.12.2016 )

Sladkou pryskyřicí napuštěné suché smrkové dřevo, zahalené sladkým kadidlem a sladkým pepřovým prachem. Po rozvonění ještě vykoukl ždibeček sušené švestky. Má hodně společného s Idole (EdT) od Lubina.